6.12.15 Extraliga - 2. kolo, SKB Český Krumlov - BaC Kladno

Nedělní utkání 2. kola odehrálo naše družstvo proti BaC Kladno.

Extraliga 6.12.2015 - SKB Český Krumlov

Ve stanovený začátek, tedy v 15:00 hodin, představil Pavel Florián obě družstva a za potlesku nejméně šesti desítek diváků se rozehrál první zápas, smíšená čtyřhra. Předem je třeba zdůraznit, že se očekávalo velice dramatické a vyrovnané utkání, ve kterém našemu družstvu nezbývalo nic, než vyhrát, pokud jsme si chtěli udržet naději na postup do play-off. Tuto zkoušku jsme ale dokázali na 100% zvládnout a konečný výsledek 7-1 potěšil všechny členy týmu i diváky. Petr Beran se Sabinou Milovou vstoupili do zápasu proti páru Holub / Vacková opatrnější, v mnoha výměnách velice pasivně vedenou hrou. Ale už ve druhé polovině prvního setu se hra vyrovnala a po změně taktiky a odvážnějším přístupu od obou našich hráčů tak nebylo i přes ztrátu prvního setu 19/21 třeba panikařit. Zlepšený výkon Petr se Sabinou potvrdili ve druhém a třetím setu (21/15, 21/15) a první bod byl doma! Byl to vlastně druhý bod, protože družstvo Kladna nepostavilo v utkání čtyřhru žen, a tak jsme vedli již 2:0. O třetí bod souběžně bojovali Pavel Florián s Maxem Kořeným proti páru Moreń / Skrčený a Jaromír Janáček s Dimitarem Delchevem proti páru Stoklas / Král. Pavel s Maxem vstoupili do zápasu dobře, ale v průběhu prvního setu znervózněli a odehráli jeho většinu ne zcela takticky dobře 15/21. Druhý set byl opravdovou bitvou a možná vůbec nejlepším setem celého utkání. Na kurtu se strhla bitva doslova o každý bod a mnohé výměny byly tak skvělé, že se při nich tajil dech. Vše gradovalo v napínavé koncovce této sady, kterou na svou stranu vybojovali Pavel s Maxem 27/25. Třetí set byl v režii naší dvojice, na jejiž rakety se přiklonilo občas i štěstí. Ale rozhodující bylo udržení taktiky a nakonec také lepší fyzická připravenost. Třetí set 21/12 a třetí bod pro náš tým. Mirek s Mitkem vstoupili do zápasu hodně špatně. Složité rozehrávky, hlavně křížové, to rozhodně nebyla cesta k úspěchu 14/21. Druhý set byl o mnoho lepší. Jednoduše hrané míče u sítě a přímočarý útok. To byla tentokráte asi jediná dobrá taktika na daleko sehranější dvojici 21/19. Pohodu a způsob, jak hrát se oběma bohužel nepodařilo přenést do úvodu třetího setu. Prohra 16/21 a první, naštěstí jediný bod pro extraligový tým Kladna! Za stavu 3-1 se utkání přehouplo do měření sil ve dvouhrách. Souběžně nastupují Lucie Černá proti Martině Vackové a Max Kořený proti Lukaszi Moreńovi. Lucka vstoupila do zápasu klidně a rychlou a taktickou rozehrávkou si udržovala v průběhu celého prvního setu vedení 21/16. Postupně se ale ukazovalo, že pokud by se zápas protáhnul do třetího setu, bylo by pro Lucku uspět hodně těžké. I druhý set Lucka držela ve svých rukou, ale stálo ji to daleko více sil. Nakonec si v pravou chvíli vždy našla recept a správnou křivku svých úderů a Martinu zvládla i ve druhém setu, tentokráte jen těsně 21/19. Pro družstvo to byl zároveň čtvrtý bod. Maxe čekala poměrně velká neznámá, protože Moreń je deblovým specialistou (členem polské reprezentace, mj. před dvěma lety čtvrtfinalistou All England Championships) a dvouhry opravdu často nehraje. Max zvládnul zápas výborně takticky a klidnou hrou často ukončenou řezaným dropem dovedl zápas po setech 21/14, 21/18 do vítězné konce. Pro naše družstvo to byl pátý bod a také jistota zisku maximálního počtu 4 tolik potřebných bodů do extraligové tabulky. Poslední dvojici zápasů hráli Petr Beran s Ivem stoklasem a Míra Janáček s Ondřejem Králem. Rychleji se se svým soupeřem vypořádal Mirek, který odehrál doma (v ČR) po dlouhé době dobrou dvouhru. První set byl jeho nejlepším víkendovým výkonem 21/6. Ve druhém musel ale tvrdě bojovat 23/21. Stav se pro naše družstvo vylepšil na 6-1. Petr odehrál velice dlouhý zápas, kdy se zejména v prvním a druhém setu hrály velice dlouhé výměny, v nichž se hodně běhalo. První set zvládnul Petr 21/19 a ve druhém prohrál 29/30! To byl opravdu dlouhý set. Třetí sada byla ale již zcela v režii našeho juniora, který dokázal upravit taktiku a častým střídáním tempa hry dělal body jako na běžícím pásu. Petr byl i přes své mládí více fit!

Radek Votava, trenér našeho extraligového družstva k utkání dodává: "Konečný stav 7-1 je skvělým výsledkem a také první letošní výhrou. Snad nepřišla pozdě! Vyhnout se baráži bude znamenat podat nejméně ještě 2x podobné výkony a výsledek zopakovat. Opět se ukázalo, že když hrajeme doma, jde nám vše lépe. Hráči daleko lépe reagují na taktické pokyny, protože jsou více v klidu. Vždy máme skvělé diváky, kteří vytvoří pro hráče, nejenom naše, velice dobrou atmosféru, ve které se musí všem hrát moc dobře. Vše umocňuje fakt, že máme opravdu dobré zázemí pro trénink a turnaje. Důležitý byl vstup do utkání, ve kterém Petr se Sabinou otočili nepříznivý vývoj zápasu. Zejména Sabina byla hnacím motorem naší dvojice a spousta jejích úspěšných zásahů rozhodovalo v těch nejdůležitějších momentech. Pavel s Maxem podali prostě skvělý výkon a divákům se musel zápas moc líbit. Mitko s Mirkem nestačili na sehraný pár. Je to škoda, protože po druhém setu jsem věřil, že už znají recept, jak své soupeře porazit. Na Lucce jsem viděl, jak je pro ni tato dvouhra důležitá. Měla v hale kamarády a chtěla se ukázat a vyhrát. Sama moc dobře ví, že to je pro ni současné době těžké, protože není zcela kondičně fit. Ale zápas zvládla a prodala své zkušenosti. Maxe čekal těžký úkol a velká neznámá. Musel hrát jinou hru, než na kterou je zvyklý. Ale díky dobré technice vše zvládnul moc dobře. Mirek konečně prolomil podprůměrné výkony ve dvouhře a první set odehrál stylem, se kterým má šanci vyhrávat daleko těžší zápasy. Petr zvládnul těžký zápas a stálo ho to hodně sil. Vůbec to pro něho byl velmi těžký víkend, kdy však opět ukázal posun své výkonnosti. Stále mám jako trenér (nejen) k jeho hře spoustu výhrad, ale to je práce na delší dobu. Za mě dnes jednička. Všem moc děkuji za přístup a skvělé výkony. Doma je doma. Díky také Vám, diváci, a nesmím zapomenout na tři rozhodčí: Hanku Milisovou, která je zároveň členkou našeho družstva, Ivu Janáčkovou a Lindu Janoštíkovou. 19. – 20. 12. 2015 hrajeme ještě dvě utkání na domácích kurtech. Opět to budou tvrdé souboje plné krásného a mimořádně kvalitního badmintonu, jako tomu bylo dnes."

SKB Český Krumlov - BaC Kladno 7 - 1