5.12.15 Extraliga - 2. kolo, SKB Český Krumlov - Sokol Radotín Meteor Praha A

V sobotu 5. 12. se ve 2. kole extraligy utkalo naše extraligové družstvo se Sokolem Radotín Meteor Praha "A".

SKB Český Krumlov

Naše družstvo nastoupilo v sestavě Lucie Černá, Sabina Milová, Jaromír Janáček, Petr Beran, Pavel Florián, Dimitar Dělčev, Maximilián Kořený a Hanka Milisová s Radkem Votavou v roli kaučů.

Hrálo se v Praze Vinoři a od 11:00 hodin začalo celé utkání smíšenou čtyřhrou. V té se našemu páru Lucie Černá / Jaromír Janáček bohužel nedařilo se soupeři držet vyrovnanější krok a konečná prohra byla v tento moment zcela zasloužená. Pavel Florián s Maxem Kořeným odehráli po solidním výkonu proti reprezentantům Polska tři sety a dlouho to vypadalo, že by po prohře v mixu, kde se s bodem počítalo více, vybojovali důležitý bod. To se nakonec nepovedlo. Jaromír Janáček s Petrem Beranem nestačili na domácí Jakuba Bitmana s Pavel Drančákem. Prohra ve dvou setech byla více méně očekávána, ale zejména výkon ve druhém setu byl více než dobrý. Lucka Černá se Sabinou Milovou měly vrátit našemu vystoupení v Praze naději. Prohra 0-2 na sety a velice nepříznivé skóre 0-4. První a zároveň poslední výhru přinesl Max Kořený, který porazil ve dvou setech Ondřeje Lubase. Výhra to byla doslova povinná. Nejmladším hráčům našeho družstva se herně dařilo nejvíce. Petr Beran sehrál velice pohledný, ale hlavně kvalitní zápas s reprezentantem Polska Dubowskim. Po prvním vyhraném setu Petrův soupeř neustále přidával, až našel recept, jak Patra porazit. Petrův výkon byl velice slušný a takovéto zápasy jsou přesně tím, co tito mladí hráči potřebují. Podobně se vyvíjel zápas Sabiny Milové proti Dominice Koukalové. V prvním setu zvládla Sabča skvěle koncovku a ve druhém setu moc nechybělo k velkému překvapení. Koukalová ale dokonale prodala svou zkušenost a zarputilost, a silovým a jednoduchým badmintonem Sabinu nakonec porazila. Sabiny výkon byl jeden z nejlepších vůbec. V závěrečné dvouhře bojoval Mitko Dělčev ze všech sil, ale kvalita soupeře byla tentokráte nad jeho umění.

Radek Votava k výkonu dodává: "Většině se podařilo podat solidní výkon, nad který bych vyzdvihl Petra Berana a Sabinu Milovou. Sice to neřeší nic pro závěrečné skóre 1-7, ale jako příprava na nadcházející MČR U19 to byly moc dobré zápasy. Před naším družstvem je hodně těžký úkol. Pokud se budeme chtít vyhnout ošemetné baráži, bude potřeba začít bodovat. První příležitost máme hned v neděli 6. 12. od 15:00 hodin na domácích kurtech proti družstvu BaC Kladno. Na utkání se moc těšíme a věříme, že nebudeme hrát v polo (spíše) prázdné hale, jako tomu bylo dnes v Praze. Všem děkuji za bezproblémový přístup a předvedené výkony a těším se na neděli. Pražskému týmu blahopřeji!".

SKB Český Krumlov - Sokol Radotín Meteor Praha "A" 1 - 7