19.12.15 Extraliga - 3. kolo, SKB Český Krumlov - BK Benátky nad Jizerou

SKB Českým Krumlov – BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou 5-3
Janáček / Florián – Zevl / Dziolko 21/18, 21/17
Kořený / Beran – Jelínek / Vicen 16/21, 21/17, 21/17
Černá / Milová – Ulitina / Šikalová 6/21, 15/21
Černá / Florián – Šikalová / Jelínek 21/23, 21/19, 21/12

V úvodním utkáním 3. kola nastoupilo naše družstvo od 13:00 hodin na domácích kurtech proti průběžně druhému družstvu a loňskému mistru BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou, které má ve svém středu 64. hráče světového žebříčku Adriana Dziolka a 65. hráčku světového žebříčku Mariu Ulitinu. Dále za Benátky pravidelně nastupují Jarolím Vícen (nejlepší hráč Slovenska), Lukáš Zevl, Denisa Šikalová a na lavičce tentokráte zůstal nadějný junior Cristián Savin.

Po odevzdání sestav se nám možná podařilo soupeře zaskočit. Naše doznala velkých změn. Do mixa nastoupil Pavel Florián s Luckou Černou, do čtyřher potom Pavel Florián s Mirkem Janáčkem a Max Kořený si těsně po úvodním rozehráním vybral za parťáka Petra Berana. V úvodní kalkulaci to musejí být tři naše body. U holek rozhodnutím, která bude hrát mixa, bylo vše jasné. A také to, že prosadit se proti Ulitině je asi nemožné. K vítězství 5-3 bylo potřeba ještě dvou bodů. Plán zněl z tří mužských dvouher dvě výhry. To zaznělo v řeči Pavla Floriána před utkáním a poté se k týmu připojil s chřipkou bojující trenér Radek Votava.

Úvodní zápas celého utkání byla smíšená čtyřhra a pro nás tuhý boj o první bod. Pavel s Luckou po svádějí opravdu velký souboj s Jelínkem se Šikalovou. První set nevyšel úplně podle představ takticky, ale nic nebylo rozhodnuté. Ve druhém setu se Pavel s Luckou zcela se hrou srovnávají a po skvělých výměnách a pevných nervech v koncovce vyhrávají 21/19. Jejich výkon vygradoval v rozhodujícím setu, který jim sednul dokonale a Petra s Denisou válcují 21/12. Vedeme „podle plánu“ 1-0. Po krátké pauze vstupují do svých zápasů Lucie Černá se Sabinou Milovou, kterým soupeřky nedávají moc šancí a po úvodním vedení 4-0 se průběh hry zcela otočil. Lucce se Sabinou, kterým radila a vedla je k co nejlepšímu výkonu zraněná Hanka Milisová, se více dařilo v setu druhém. Ale na více než 16 bodů to nestačilo. V ten samý čas nastupují ke svému zápasu Max Kořený s Petrem Beranem proti dvojici Vícen / Jelínek. Pro nás to byl boj o druhý „plánovaný bod“. Stejně jako v mixu se rozjíždějí naši pomalu a první set ztrácejí po mnoha chybách 16/21. Ve druhém ale začalo vše fungovat 21/17 a o všem měl rozhodnou rozhodující třetí set. Souboj, jak se patří, mají Max s Petrem více pod kontrolou a vyhrávají 21/17. Stav je "plánovaných" 2-1. Mezi tím se rozehrál zápas Pavla Floriána s Mirkem Janáčkem proti páru Dziolko /Zevl. Po celou obou vítězných setů byl největším tahounem na kurtu Pavel Florián, ke kterému se skvěle přidal Mirek Janáček, který držel hru na svém skvělém příjmu. Oběma se podařilo téměř po celou dobu vést a soupeře držet pod tlakem. Byl to skvělý výkon a hodně náročný zápas, zejména pro Pavla. V Polovině utkání 3-1 a stále podle plánu.

A jdeme na dvouhry.

Sabina Milová nastupuje proti Ulitině a neměla co ztratit. Odehrála dobrý zápas a její výkon byl prostě dobrý. Ulitina měla zápas pod kontrolou a Sabinu poráží 21/11, 21/9. Celé utkání se hraje na dvou kurtech a současně o "plánované" body bojují Míra Janáček s Vicenem a Max Kořený se Zevlem. Je to podívaná, jak se patří. Všichni čtyři aktéři bojují na dvou kurtech o každý bod a nikde není jasné, kdo vyhraje. Mirek vyhrává první set 22/20, ale to mu nepomůže, a ve druhém setu spadnul opět do svých "kurtových" nálad. 17/21. Max hraje hodně nervózně, ale bojuje. První set prohrává po mnoha hodně dlouhých výměnách 15/21. Stejná hra, možná ještě delší výměny a více opatrnosti. Určitě ale ještě větší drama. Mezitím Mirek vlítnul do třetího setu jako uragán a v první půlce Vícena sestřelil 11/3. Člověk cítí, jak je to blízko. Ale po změně stran to Mirek zase hodně zdramatizoval a padnul hodně dolů. Ale nepřestal bojovat a to bylo nakonec rozhodující. Max s Lukáše hrají dávno přes 21 bodů a je to řežba a těžké výměny. Na obou je vidět maximální nasazení, velká opatrnost neudělat zbytečnou chybu. Za stavu 25/25 Lukáš špatně došlapuje a sedá si na zem. Po pár sekundách je více než jasné, že jde o vážnější zranění a zápas končí. V hale to ztichlo a na kurtu dvě dohrávají třetí set Mirek s Jarolímem. Mirek koncovku setu zvládá skvěle a vyhrává třetí set 21/16. Podrženo a sečteno. Pět bodů na naší straně a na druhé body dva. Plný bodový zisk je pro naše družstvo nesmírně důležitý. Ale nad vším je tu smutek z Lukášovo zranění, i když je z družstva soupeře. Jihočech ze Sokola České Budějovice strávil část své kariéry i v našem klubu a máme ho tu rádi. Závěrečný zápas proti sobě postavil jedničky obou týmů. Mitko (Dimitar Delchcev) má na druhé straně kurtu hodně dobrého soupeře. Dziolko má zápas pod kontrolou a i když Mitko šlape ze všech si, více jak 12 a 15 bodů si neuhrává. Hrál ale dobře a zaslouží stejně jako všichni hráči pochvalu.

Radek Votava k výkonu našich dodává: "Plán vyšel skvěle a vlastně na 100%. Je mi moc líto, a nejenom mě ale všem z družstva, Lukášovo zranění a přejeme mu co nejmírnější diagnózu a 100% návrat na kurty co nejdříve. Od Lukášovo tatínka vím, že byl ošetřený v nemocnici a v pondělí ráno se dozví, jak budou doktoři dále postupovat. Velké dík je pro Pavla Floriána, který převzal roli nejenom hráče, ale i kapitána! Sám na vlastní kůži poznává, jak není někdy úplně jednoduché vyjít s více lidmi. K tomu mu přeji, aby každý člen družstva tomto vnímal s plnou zodpovědností. Pavel to zvládnul i na kurtu, řekl si o mixa a debla s Mirkem a šel tam prostě vybojovat dva body. Byl určitě příkladem všem a hlavně Mirek vedle něho zvládnul čtyřhru a poté i dvouhru! To samé platí o Lucce vedle Pavla v mixu. Moc jich spolu v životě sehraných nemají, ale dneska to bylo dobré. Mitko to má vždy těžké, protože na první dvouhře ho čekají silní soupeře, lepší než je on. A ne vždy se vejde do sestavy čtyřhry. Ale je to skvělý člověk a kamarád a parťák do tréninků. Max hrál dnes nervózně, ale dobře. Zvládl to na jedničku. A nakonec dva nemladší. Sabina neměla co ztratit a odehrála dva dobré zápasy. Šestnáctiletý Petr Beran měl situaci malinko jinou, protože v plánu se počítalo, že v jeho čtyřhře vyhrajeme. V zápase po boku Maxe se postupně zvedal a podal výborný výkon. Sečteno a potrženo. Prostě paráda. Jeden den skončil a zítra nás čeká další těžké utkání proti hráčům Sokola Dobrušky!"