6.2.16 GPC U17, ČK

Výsledky GPC U17 - Český Krumlov

V sobotu 6. února se v Českém Krumlově odehrál turnaj GPC do 17 let. Turnaje se zúčastnilo téměř 20 hráčů z pěti klubů z celého kraje a bojovali o postup na celostátní turnaj, který se odehraje 5. – 6. března v Hustopečích.

Turnaj byl od začátku v režii domácích hráčů. Ve dvouhře mužů jasně bez ztráty setu vyhrál Tomáš Švejda, který ve finále porazil klubového spoluhráče Jana Orose. O třetí místo se strhla bitva také mezi domácími hráči. Vítězně z této bitvy vyšel Tomáš Tran, který ve vyrovnaném souboji porazil na tři sety Kristiána Filipa.

Ve dvouhře žen to bylo obdobné. Všechna čtyři první místa obsadily hráčky domácího klubu. Největší souboj byl v semifinále mezi Lindou Šmikmátorovou a Natálií Filipovou. Ze třísetové bitvy vyšla vítězně Linda Šmikmátorová, která ve finále porazila Michaelu Štronerovou. Na čtvrtém místě skončila Barbora Berková.

Párové disciplíny také ovládli domácí hráči. Čtyřhru mužů vyhrála dvojice Oros – Švejda, která ve finále porazila dvojici Filip – Tran. Čtyřhra žen, která byla obsazena pouze čtyřmi páry, skončila vítězně pro dvojici Šmikmátorová – Štronerová. Pouze jednou prohrou si druhé místo zajistila dvojice Filipová – Berková.

Ve smíšené čtyřhře jasnými výsledky vyhrála dvojice Švejda – Filipová, na druhém místě se umístil další domácí pár Oros – Šmikmátorová. Dělené třetí místo obsadila také domácí dvojice ve složení Ječmínek – Berková.

Dvouhra chlapci: 1. Tomáš Švejda, 2. Jan Oros, 3. Tomáš Tran, 4. Kristián Filip, 5. Adam Ječmínek

Dvouhra dívky: 1. Linda Šmikmátorová, 2. Michaela Štronerová, 3. Natálie Filipová, 4. Barbora Berková

Čtyřhra chlapci: 1. Tomáš Švejda / Jan Oros, 2. Kristián Filip / Tomáš Tran, 3. Adam Ječmínek / Jan Kubec (SKB Tábor)

Čtyřhra dívky: 1. Linda Šmikmátorová / Michaela Štronerová, 2. Natálie Filipová / Bára Berková,

Smíšená čtyřhra: 1. Tomáš Švejda / Natálie Filipová, 2. Jan Oros / Linda Šmikmátorová, 3. Adam Ječmínek / Bára Berková, 5. Kristián Filip / Michaela Štronerová, 9. Tomáš Tran / Koudelková Lucie (Sokol Křemže)