6.12.15 Jedna bronzová medaile pro naše třináctky

FORZA MČR U13 v Českém Krumlově

Po juniorských soutěžích se podařilo našemu klubu získat pořadatelství Mistrovství ČR jednotlivců také v kategorii U-13. Protože jsme zaplatili nejvyšší startovné, bylo tak našich kvalifikantů na MČR nejvíce. Účast si vybojovali Linda Šmikmátorová, Michaela Štronerová, Adam Marťán, Adam Tancer, Robin Tancer a Jára Jelínek. Sice nepatřili mezi favority, ale přece jen soupeřům občas "zatopili" a protože se v přípravě na mistrovství udělalo poměrně dost, tak i trenéři doufali v dobré umístění.

Bronzové medaile pro Míšu Štronerovou a Lindu ŠmikmátorovouTradiční zahájení smíšenou čtyřhrou bývá pro mladé hráče takovým uvedením do soutěže a obvykle jim nepřináší velké výsledky. Přesto všechny tři naše dvojice úspěšně přešly přes 1. kolo. Zvlášť cenné bylo vítězství pro Robina, jehož ročník 2005 by se zdál, že je odsouzen jen k porážkám. Nejdále s v mixu propracovali Adam Tancer s Lindou Šmikmátorovou až na 5. místo. A i o postup do finále to byl docela pěkný boj, ve kterém sice podlehli zkušenému páru – budoucímu finalistovi, Ehmovi s Valentovou 12:21, 20:22. Pak se pokračovalo dvouhrami a tady byl opět nejúspěšnější Adam Tancer, který se probojoval na 5. místo. To umístění bylo pro něj nakonec v turnaji typické, protože na něm skončil i ve čtyřhře chlapců. Ve dvouhře jako nasazený do osmičky v 1. kole pauzíroval a ve 2. kole si dobře zahrál proti Mírovi (Č. Těšín) 21:18, 21:10. Z prvního setu je patrné, že soupeř nebyl zase tak lehký a Adam musel vytáhnout všechny své trumfy, aby vyhrál. O Severomoravácích je známé, že jsou kondičně na výši a snadno neprohrávají, tak první set velký boj a druhý již Adamovi vyšel podle předpokladů. Aby postoupil do semifinále, musel by porazit nasazenou „čtyřku“ Horu z Bílé Hory. Zápas byl poněkud průměrný a Adam musel stále dotahovat soupeřův náskok a také tak to i skončilo 12:21, 14:21. Druhé naše želízko v chlapcích Adam Marťán se probojoval přes první kolo, když porazil Altera z Kladna 21:15, 21:16, aby ve druhém svedl boj s favoritem Ehmem (Pardubice). Bohužel soupeř měl zápas pevně v rukou a Adamovi dovolil občas uhrát bod, takže prohra 11:21, 15:21. Ještě těžší to měl Robin, ale zase na druhou stranu neměl, co ztratit, mohl jen získat. Sehrál hezký zápas s Pospíšilem (Teplice) – první set měl i trochu nadosah, ale přece jen zkušenosti chybí a tak zůstal na raketě soupeře 16:21, 13:21. Obě naše dívky jak Míša, tak i Linda přešly přes první kola poměrně jasně – Míša porazila Březinovou z Meteoru Praha 21:11, 21:14 a Linda na druhé straně pavouka se vyrovnala jako přes kopírák s Novákovou (Nejdek) také 21:11, 21:14. A i smůla v losu postihla obě stejně. Po výhrách v prvních kolech Míša šla na pozdější vítězku Van Coppenollovou (Orlová) a Linda na nasazenou dvojku Staňkovou (Meteor Praha). Obě své zápasy prohrály. Naděje na medaili mohla ještě být ve čtyřhrách. Více šancí bylo na straně chlapců Adamů Tancera a Marťána, kteří byli nasazeni na jako turnajová dvojka. První kolo povinně vyhráli s párem Kalkuš / Mátl 21:13, 21:13 a ve druhém již nestačili na Chalupu (Opava)/Slívu (Klimkovice) 14:21, 14:21. Nakonec jsme se medaile dočkali. Naše děvčata Linda s Míšou se do toho opřela a v prvním kole porazila rychnovské naděje Muchovou s Šalamounovou 21:14, 21:17, pak Západočešky Krupičkovou s Viktorovou ve třech setech 21:16, 15:21, 21:9. O finále podlehl náš pár klimkovické dvojici Petrušková / Růžičková. V prvním setu s nimi držely krok – dělali méně vlastních chyb, ale nakonec závěr jim utekl. Druhý set již poměrně resignovaný a beznadějný s velkými chybami, takže skóre zápasu 16:21, 7:21. Dosažená bronzová medaile je však zasloužená a příslibem do dalších bojů! Ještě jeden náš pár se nám předvedl. Kluci Jára s Robinem si zahráli pěknou soutěž, ve které v prvním setu bojovali, jak to šlo a po setech 22:24, 21:10, 21:12 porazili Nyče s Retem z Rychnova a pak proti jedničce turnaje Ehmovi s Horou uhráli 7:21, 7:21!

Zlatý hattrick Jana Janoštíka

Vystoupení našich hráčů nebylo zdaleka špatné, a i když nebyli v žádné disciplině favority, přesto se jim dařilo dílče vítězit. A medaile je třešnička! I tato soutěž měla své jasné vítěze. Je potěšitelné, že to byl zrovna Jan Janoštík ze Sokola Č. Budějovice, který dokázal dosáhnout na hattrick!

Dvouhra chlapci: 5. Tancer Adam, 9. Marťán Adam, 17. Tancer Robin
Dvouhra dívky: 9. Šmikmátorová Linda a Štronerová Michaela
Čtyřhra chlapci: 5. Tancer Adam / Marťán Adam a Tancer Robin / Jelínek Jaroslav
Čtyřhra dívky: 3. Šmikmátorová Linda / Štronerová Michaela
Smíšená čtyřhra: 5. Tancer Adam / Šmikmátorová Linda, 9. Marťán Adam / Štronerová Michaela a Tancer Robin / Andrea Kobyláková (Astra Praha)