9.1.16 KPDŽ 1. kolo, ČB

Výsledky 1. kola KPDŽ České Budějovice

V KRAJSKÉM PŘEBORU SUVERÉNNĚ

Na krajském přeboru družstev žactva I. kola v Českých Budějovicích startovala tři naše družstva. Bylo dopředu jasné, že týmy „A“ a „B“ budou hrát v přeboru prim a „céčko“, že bude úporně bojovat o třetí postupové místo do finále tohoto kola. Vše se skutečně nakonec vyplnilo podle předpokladů.

„A“ tým ve složení: Bára Berková, Julia Hejnová, Jan Oros a Kristián Filip ve skupině se hladce vypořádal se soupeři a jak Sokolu ČB „B“, tak i Táboru nadělili kanára tedy skóre 10:0. I „B“ tým, který hrál ve složení: Linda Šmikmátorová, Michaela Štronerová, Martina Jedličková, Adam Tancer, Adam Marťán, s přehledem vyhrál skupinu. Porazil Křemži 10:0 a Štěpánovice 9:1. Nejtěžší to mělo „céčko“, které startovalo ve složení: Natálie Petroušková, Viktorie Hulcová, Adam Ječmínek, Jaroslav Jelínek, Jonáš Mojcher. Nejprve porazili Vodňany 8:2 a pak remisovali se Sokolem ČB „A“ 5:5 – a to byl dobrý výsledek. Takže do finále k našim dvěma družstvům na skore míčů 124:111 postupovali jako třetí.

Finále zahájilo „béčko“ s „céčkem a po soustředěném výkonu to bylo 10:0 pro „B“. O vítězi soutěže měl rozhodnout duel mezi „áčkem“ a „béčkem“ a to se také stalo. Až po mixa byl stav 4:4 a ten měl rozhodnout. Béčkaři Adam Tancer s Lindou Šmikmátorovou soustředěným tlakem na dvojici Honzu Orose s Bárou Berkovou donutili k defensivě a tak vyhráli 15:10, 15:9 bylo to 6:4 pro ně. V posledním utkání ještě „A“ družstvo porazilo „C“ tým 8:2, když Jára uhrál set na Honzu a Jonáš set na Kristiána.