Domů > Turnaje > Výsledky

29.11.15 Mistrovství ČR U-17 – Petr Beran má titul z dvouhry juniorů

Na mistrovství ČR jednotlivců do 17 let se probojoval z našeho klubu jen Petr Beran (SKB ČK). Na severu Moravy v Klimkovicích si vedl velmi dobře a zvítězil v prestižní dvouhře juniorů a to kromě titulu také znamená pevné místo v reprezentačním výběru ČR. Až do "osmičky" se Petr probojovával hladce. Tam mu začal vzdorovat téměř domácí Kufa z Českého Těšína. Ale po soustředěné hře ho Petr porazil 21:16, 21:10. Semifinále s Matějem Hubáčkem (Meteor Praha) bylo kdo z koho – výhra Petra Berana v 1. setu 23:21 předznamenala i bojovný 2. set, který pro něj skončil vítězně 21:18. Ve finále se Petrovi postavila mladá naděje českého badmintonu Cristian Savin (Benátky n. J.) a také v prvním setu nejen, že udržel krok se starším soupeřem, ale nakonec ho překvapivě vyhrál 16:21. Pak však Petr zapnul na vyšší obrátky a zbývající dva sety vyhrál 21:9, 21:16 a získal titul mistra ČR.

Ve čtyřhře juniorů startoval se svým stálým spoluhráčem Vojtěchem Lapáčkem (Sokol ČB), se kterým se připravuje v badmintonovém centru v Českém Krumlově. Jako nasazený pár číslo jedna byli favority soutěže, což opět potvrdil hladký postup do finále, kde však narazili na pár číslo dva Hubáček (Meteor Praha)/O. Král (Most). Soupeři měli mírně navrch a první set Jihočeši ztratili 17:21. Po výhře 21:19 si vynutili set rozhodující, který se jim však nepovedlo dotáhnout do konce a těsnou prohrou 19:21 na titul nedosáhli.

Petr okomentoval své vystoupení na mistrovství takto: "Dne 27.11.2015 jsem odcestoval s hráči Sokola České Budějovice na Mistrovství České Republiky v kategorii do 17 let s myšlenkami obhajovat titul mistra ČR z minulé sezony. Věděl jsem, že na turnaji budou chybět dva moji největší soupeři Ondřej Král a Jan Louda, ale to určitě neznamenalo, že turnaj to bude lehký, naopak, bylo tam mnoho kvalitních soupeřů s kterými jsem hrál vyrovnané zápasy. První hrací den se mi hrálo opravdu dobře, byl jsem schopný hrát celý zápas aktivně a tím se i dostávat do lepších pozic při ukončování balonů. Ovšem těžší soupeři měli přijít až v nedělním dvouhrovém semifinále a ve čtyřhrovém finále, do kterých jsem postoupil z předchozího dne. Můj první zápas v druhém hracím dni bylo semifinále dvouhry proti Matějovi Hubáčkovi. Věděl jsem, že Matěj převážně trénuje párové disciplíny, takže jsem se musel připravit na rychlou drajvovou rozehrávku, které jsem se snažil vyvarovat a hrát spíše pomalejší hru. Můj druhý zápas a zároveň finále byl s Cristianem Savinem . První set se mi nedařilo vůbec hrát, to co bych chtěl a to co jsme si před zápasem řekli, že bych hrát měl. Každopádně do druhého setu jsem šel s tím, že nemám co ztratit, tak jsem hrál víc uvolněně a nedělal jsem tolik chyb jako v předešlém setu a tak jsem druhý set pohodlně vyhrál. Třetí set jsme se s Cristianem tahali bod po bodu, ale v polovině setu po změně stran jsem si zvládl udělat 5-ti bodovou výhodu a tak jsem i vyhrál třetí set. Můj poslední zápas byla čtyřhra, kterou už tradičně hraji s budějckým Vojtěchem Lapáčkem proti dvojici Král - Hubáček. Myslím, že tohle byl můj nejlepší zápas, který jsem na turnaji odehrál, nicméně to nestačilo a zápas jsme v koncovce třetího setu prohráli, a tak si odvážíme cenné druhé místo. Celý turnaj bych zhodnotil tak, že je spousta věcí, které bych chtěl vylepšit, ale na druhou stranu jsem velmi rád, že jsem dokázal titul obhájit."