Domů > Aktuality

2.10.18 – HANKA MILISOVÁ A MARCELA EXL – 3X BRONZ Z ME VETERÁNŮ!

Stejná akce jako v roce 2016 ve Slovinsku, jen jiné místo. Španělsko.

Hanka Milisová po dvou letech, kdy si ve Slovinsku na svém premiérovém mistrovství Evropy veteránů vybojovala bronzovou medaili ve dvouhře, obhájila ve městě Guadalajara ve Španělsku bronzovou medaili ve dvouhře a společně s Janem Fröhlichem (BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou) vybojovali bronz i ve smíšené čtyřhře!

Na Evropském seniorském šampionátu, který překonal rekord účastníků (ve městě Guadalajara, které Evropská unie uznala Evropským městem sportu roku 2018, se sjelo 1233 hráčů z 32 badmintonových evropských asociací z celkových 52) odehrála Hanka celkem 8 zápasů a z toho jich šest vyhrála!

Na dvouhru si jen tak odskočila (jak se říká od plotny), protože za ty dva roky od Slovinska moc dvouher neodehrála. A šlo jí to pěkně.

První dva zápasy byly v naprosté pohodě, 18 a 23 minut a jednoznačné výhry ve dvou setech.

Soupeřka ve čtvrtfinále (Lakermann) prověřila Hanku na 150%. Po úvodním jasné převaze si soupeřka zvykla na Hanky rozehrávku a začalo se i více běhat. Hanka se naštěstí zvedla v těch nejdůležitějších okamžicích, v prvním setu za stavu 17/17 na konečných 21/17 a ve druhém setu 17/19 na konečných 21/19. Sice jsem tam nebyl, ale jako bych jí viděl – jooooooo!

Před semifinále Hanka říkala, je dobrá, bolí mě nohy, nevím, jak mi to bude běhat. Anglická soupeřka vstoupila do zápasu jasně a ovládla první set 10/21. Přece jenom, bolavé nohy se zahřívají! Od první výměny druhého setu se hrálo o postup do finále 50/50. Druhý set Hanka vyhrála po skvělém závěru 21/16. Co napsat k třetímu setu. Do stavu šest ku šesti to bylo bod po bodu, v polovině setu vedla Hanka 11/10. Od stavu 14/12 zabrala soupeřka, a i když hrála Hanka nad své možnosti, musela sklonit hlavu a soupeřce pogratulovat 18/21.

My ale gratulujeme Hance Milisové.

Hanka si ale vybojovala medaile dvě, tu druhou s Janem Frohlichem ve smíšené čtyřhře. Jejich turnajovou cestu si můžete prohlédnout v pavouku nebo v podrobnějším komentáři ve výsledcích.

Velká gratulace Hanko a Honzo!

Zápasy za medailemi:

Hana MILISOVA - Vanessa SERRANO (Španělsko) 21-15 21-8 (18 minut)

Hana MILISOVA - Stefanie SCHMIDT (Německo) 21-10, 21-15 (23 minut)

Hana MILISOVA - Diane LAKERMANN (Německo) 21-17, 21-19 (29 minut)

Hana MILISOVA - Joanna DIX [1] (Anglie) 10/21, 21/16, 18/21 (35 minut)

Hana MILISOVA / Jan FROHLICH - Neil PLACE / Natalie TAYLOR (Anglie) 22/20, 21/5 (23 minut)

Hana MILISOVA / Jan FROHLICH - Florian KOERBER / Katharina MEYER (Německo) 21/14, 21/11 (20 minut)

Hana MILISOVA / Jan FROHLICH - Jesper VON HERTZEN / Cecilia NÄRFORS (Finsko / Švédsko) 23/21, 21/14 (26 minut)

Hana MILISOVA / Jan FROHLICH - England Alex MARRITT / Rebecca PANTANEY (Anglie) 14/21, 11/21 (21 minut)

Na mistrovství Evropy veteránů ale kromě Hanky startovala i odchovankyně a v našich srdcích naše hráčka Marcela Exl, která se badminton učila pod příjmením Hrubešová a nyní reprezentuje Německo.

Pro Marcelu to bylo první ME veteránů a něco jako malé šílenství. Musela být ve svém živlu, odehrála 10 zápasů, 7 jich vyhrála a ve dvouhře dokráčela až k bronzové medaili!

První zápas nervozita, ale pohoda. 18 minut na krutu a jasná výhra.

Druhé kolo bylo zápasem o všechno. Angličanka vzdorovala a vzdorovala, ale dopředu nemohla vědět, že dlouhý zápas, hra do mrtva a do ruda, to je Marcela. První set byl zahřívací, druhý měla po většinu setu Marcela pod kontrolou, ale v samotném závěru prohrávala 18/19 a vyhrála 21/19. Třetí set začala lépe soupeřka, která vedla 12/8. Od stavu 12/12 to byla tahanice po bodu a v samotném závěru otočka z 18/19 na 22/20.

Třetí a čtvrté kolo bylo opět jasnou záležitostí a soupeřka v semifinále byla prostě lepší.

Bronzová medaile, určitě nečekaná, ale zároveň splněný sen. Velká gratulace Marcelo!