Domů > Aktuality

21.11.20 - EXTRALIGA - BERTA AUSBERGEROVÁ

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje.

Jak se připravuje náš extraligový tým v této době? Jak zvládají tréninky a školu? Připravili jsme si pro vás seriál rozhovorů se všemi jeho členy. Součástí jsou mimo jiné i soutěžní otázky, na které můžete odpovídat po dobu zveřejňování všech rozhovorů a ti nejúspěšnější budou na konci ocenění věcnými cenami od firmy OLIVER! Každý si pro Vás také připravil jednu výzvu, kterou si můžete zkusit a poslat nám, jak Vám to jde.

Vše o extralize ZDE

19.11.20 - EXTRALIGA - PETRA MAIXNEROVÁ

Berta Ausbergerová, 21 let, SK Prosek Praha (hostování)

Jako druhou vám představujeme Bertu Ausbergerovou, která pochází z klubu SK Prosek Praha. Tato bývalá juniorská reprezentantka a účastnice Mistrovství Evropy U15 / U17 / U19 v letech 2014, 2016 a 2017 a také světového šampionátu juniorů v roce 2016, bude za náš klub hrát letos poprvé. Za své největší úspěchy považuje páté místo na MEJ U17 2016 v Polsku a o rok později i na MEJ U19 ve Francii v soutěži družstev. Dále také deváté místo ve smíšené čtyřhře na MSJ 2016 ve Španělsku. Cení si také juniorských mistrovských titulů v mixu a deblu. Věnuje se párovým disciplínám, ve kterých patří na celostátních turnajích pravidelně ke špičce. Z posledního MČR dospělých si odvezla bronzovou medaili z mixu.

1/ Jaký byl tvůj vrchol v turnajovém plánu toto období, i s výhledem do konce roku?

Tento rok byl a stále je dosti náročný. Na jaře jsem měla veliké obtíže se zánětem v pravém lokti. Hlavní úkol byl tedy vyléčit loket co nejrychleji po MČR. V tu dobu přišla první vlna koronaviru a zrušení mnoha turnajů. Pro mě vlastně ideální čas na léčbu. Poté už byla letní příprava a české turnaje. V současné situaci byli právě tyto turnaje vrchol tohoto roku. Řadím sem i extraligové zápasy, které měli začít v říjnu. Moc jsem se na začátek extraligy těšila.

2/ Jaký by byl v tomto období tvůj normální týdenní tréninkový program?

Za normálních okolností by se skládal ze 4 badmintonových tréninků a samozřejmě pravidelného posilování na zpevnění celého těla. Ale to teď bohužel není možné.

3/ Jaký je tvůj aktuální tréninkový program?

Aktuálně jsme odkázáni na domácí cvičení a můj velmi oblíbený běh (smích).

Máme od mého trenéra Michala Turoně připravený týdenní plán, který je zaměřen na zlepšení dynamiky, rychlosti a vytrvalosti.

4/ Je něco zásadního, v čem chceš využít tento stav a na co nemáš normálně v tréninku tolik času?

Jak už jsem zmiňovala v předchozí otázce, běh je má velice oblíbená činnost (smích). Ráda bych využila tuto dobu na to, abych pochopila, proč je někdo závodní běžec. (smích)

5/ Co škola, u tebe vlastně již práce?

Jsem učitelka v MŠ a do školy nechodím. Nás se omezení nijak výrazně nedotklo, za což jsem ráda, protože každý den chodím do práce, kde přijdu na jiné myšlenky a můj den má určitý řád.

6/ Nějaký vzkaz na závěr?

Hledejte si na všem něco pozitivního a snažte se radovat z maličkostí. Násilně se uveďte do smíchu. (smích) 

Soutěžní otázky:         

  1. Kdy byl založen klub SK Prosek Praha?
  2. Ve kterém roce družstvo SK Prosek Praha zvítězilo v první lize a následně se zúčastnilo Poháru mistrů evropských zemí v Norsku?
  3. Který z juniorských hráčů (U17) SK Prosek je v současné době nejvýše postaven na žebříčku v párových disciplínách?

Video výzva

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio