Domů > Aktuality

29.4.23 - 35. ROČNÍK REGIONÁLNÍCH VÝBĚRŮ U13

Předposlední dubnový víkend se v českokrumlovské sportovní hale odehrál již pětatřicátý ročník regionálních výběrů kategorie U13 pod názvem Českokrumlovský pohár. Tradiční turnaj přilákal kompletní republikovou špičku a během dvou dnů se utkalo o prestižní putovní pohár 8 družstev – Jižní Čechy "A", Jižní Čechy "B", Jižní Morava, Praha, Severní Čechy, Severní Morava, Střední Čechy, Východní Čechy a Západní Čechy.

Výběry byly nasazeny na základě žebříčkového postavení a rozděleny do tří tříčlenných skupin, ze kterých následně postupovali první dva nejlepší do pavouku o 1. – 6. místo a zbývající družstva na třetích místech do skupiny o 7. – 9. místo.

Prvenství obhájil výběr Prahy, který v nedělním finále porazil 4-3 Severní Moravu.

• Felix Kyzlík, Maia Weberová – Adam Augustin, Thea Sikorová 21-10 21-10

Souboj o bronzové medaile ovládly Východní Čechy, které zvítězili jednoznačně 6-1 nad Středními Čechy.

O 3. místo: Východní Čechy – Střední Čechy 6-1

• Miroslav Teplý – Vojtěch Červenka 21-7 21-13
  • Vojtěch Šíma – Jiří Randák 21-7 21-11
  • Anna Kábrtová – Aneta Váňová 20-22 21-8 21-11
  • Dorota Kastnerová – Denisa Audi 21-16 4-0 (skreč)
  • Vojtěch Šíma, Miroslav Teplý – Filip Hermann, Jiří Randák 21-12 21-7
  • Anna Kábrtová, Dorota Kastnerová – Karolína Charvátová, Tereza Tomášková 21-6 21-9
  • Lukáš Klapal, Valerie Burgetová – Vojtěch Červenka, Aneta Váňová 14-21 16-21

Páté místo vybojovali jihočeští hráči výběrů „A“, kteří v utkání o páté místo zdolali 5-2 Jižní Moravu.

• Adam Vykoukal, Karolína Maradová – Šimon Kalčík, Zuzana Černá 21-15 21-16

Na sedmém místě skončili Severní Čechy, které porazily 5:2 Jižní Čechy „B“ a 6:1 Západní Čechy.

• Jaromír Kotek, Sofie Mrázková – Jakub Horák, Stela Kuntová 21-9 21-6

Vzájemné utkání Západních Čech a Jižních Čech „B“ zvládli lépe Jihočeši, kteří tak obsadili osmou pozici.

• Nikolas Placek, Gabriela Kovandová – Erik Dvořák, Amálie Kapustová 8-21 21-12 14-21

Radek Votava, ředitel turnaje, závěrem dodává: „Rád bych poděkoval všem výběrům za účast a za skvělý přístup. Třicátý pátý ročník Českokrumlovského poháru byl mimořádný a k vidění byl rozhodně špičkový badminton této věkové kategorie včetně mnoha zajímavých zápasů i spousta emocí. To je jedna z největších odměn pro náš pořadatelský tým, kterému také moc děkuji. Všichni, kteří se na tomto tradičním turnaji podílejí, si zaslouží palec nahoru! Poděkování patří také všem klubovým partnerům, kdy naší společnou snahou bylo připravit turnaj v co nejlepší kvalitě a pevně věřím, že se nám to podařilo a účastníkům se v Českém Krumlově líbilo. Nakonec nesmím zapomenout na trenéry všech výběrů, kterým děkuji za spolupráci při předávání cen na závěrečném ceremoniálu! :-)“