Domů > Aktuality

5.7.24 - ODM 2024 – MEDIALE PRO PUFFRA, PRAŽÁKOVOU A HNILIČKOVOU

Ve dnech 23. - 28. června se v jihočeské metropoli Českých Budějovicích uskutečnily další olympijské hry dětí a mládeže, kde mezi 20 sporty nechyběl již počtvrté ani badminton. Jihočeský kraj tak hostil talentované sportovce již podruhé, když poprvé to bylo v roce 2009 v Táboře. 

Jihočeský kraj reprezentovali na kurtech českobudějovické sokolovny naši hráči Matyáš Puffr, Vanessa Pražáková, Karolína Hniličková a z pořádajícího klubu František Vrchotický a naši trenéři pověření hráčů na ODM 2024 Lucie Černá a Radek Votava. V Jihočeském kraji

Badmintonový turnaj se odehrál od pondělí do středy a na hráče čekala v úmorném vedru pořádná porce zápasů. Pro Matyáše (14 zápasů / 11 výher), Fandu (15 zápasů / 10 výher), Vanessu (14 zápasů / 10 výher) a Káju (10 zápasů / 7 výher) ale nebylo z tohoto nic problémem a společně vybojovali celkem 4 medaile. 

Hned tři medaile si vybojoval Matyáš Puffr.

Ve dvouhře chlapců stříbrnou medaili, ve čtyřhře společně s Františkem Vrchotickým bronzovou medaili a ve smíšené čtyřhře s Karolínou Hniličkovou další bronzovou medaili. Svou druhou bronzovou medaili si vybojovala Karolína Hniličková ve čtyřhře dívek společně s Vanessou Pražákovou. K tomu je třeba vyzdvihnout fakt, že se každému podařilo vybojovat medaili! 

Naší badmintonové výpravě se tak podařilo vybojovat pro Jihočeský kraj celkem 27 bodů (klukům patří v badmintonovém hodnocení 2. místo = 16 bodů a holkám místo 4. = 11 bodů) a výrazně tím badminton přispěl do celkového hodnocení krajů, ve kterém si Jihočeský kraj vybojoval s 322 body celkové skvělé 5. místo.

Radek Votava k letní ODM dodává:Letní olympiáda dětí a mládeže se konala v našem kraji poprvé a byla velkolepá. Slavnostní zahájení, které proběhlo v neděli večer na náplavce u Dlouhého mostu, bylo nádherné a fakt, že došlo k propojení účastníků ODM a diváků (odhaduji, že bylo přítomno 150000 – 20000 lidí) dávalo celému zahájení daleko větší smysl. Ve stejném duchu proběhlo i pondělní podvečer a večer, kterému kulturně na stejném místě dominoval koncert Bena Cristova. Od úterý do čtvrtka již vše, včetně medailových ceremoniálů a závěrečného ceremoniálu s multimediální show, probíhalo na Výstavišti. Jihočeský kraj zaslouží velkou pochvalu a velký respekt! Badmintonový turnaj proběhnul od pondělí do středy v českobudějovické sokolovně a organizačnímu týmu v čele s Lindou Janoštíkovou a Radkem Lieblem, pro které to bylo od neděle do středy opravdu organizátorsky náročné, se povedlo vše připravit a uspořádat na skvělé úrovni. Klobouk dolů před vašim nasazením od s mnohaměsíčním předstihem přípravy akce až po samotou realizaci od nedělního stavění haly, přes tři mega náročné dny v hale až po její úklid, řízení turnaje, vyhlašování zápasů, streamování, komentování zápasů, vyplétání, udržování haly v čistotě, zastupování hlavního rozhodčího, klobouk dolů před každým, kdo v tomto vedru vlezl na empire, díky za supr zdravotní dozor a asi mnoho dalších činností, které mě aktuálně nenapadají. 100% to mělo pozitivní vliv na výkony našich hráčů a hráček a věřím, že pro vás všechny bylo i malou odměnou to, jak se nám na kurtech dařilo a s jakým nasazením každý z naší čtveřice se na kurtech prezentoval! Děkuji Lucce a jsem moc rád, že mohla být u této medailové smršti v roli kauče a zažila na vlastní kůži velkolepý týden! Všem hráčům a hráčkám ještě jednou blahopřeji a děkuji za přístup a nasazení!

Pořadí krajů:

 1. Praha, hlavní město 509
 2. Jihomoravský kraj 414
 3. Středočeský kraj 403
 4. Moravskoslezský kraj 356
 5. Jihočeský kraj 322
 6. Ústecký kraj 302
 7. Olomoucký kraj 292
 8. Plzeňský kraj 291
 9. Liberecký kraj 277
 10. Pardubický kraj 265
 11. Královéhradecký kraj 259
 12. Zlínský kraj 212
 13. kraj Vysočina 194
 14. Karlovarský kraj 154

(Pozice / Kraj / Počet bodů)

 

Všem hráčům k dosaženým výsledkům blahopřejeme!!

... webové stránky akce ...

... fotogalerie ...

… rozhovor s Vanessou Pražákovou …

... výsledky ...

 

Ještě s připomeňme, jak se našim dařilo na předchozích letních ODM.

ODM 2015 – Plzeň

 • Bára Hadáčková – 2. místo ve dvouhře
 • Tomáš Švejda – Jan Janoštík – 3. místo ve čtyřhře

ODM 2017 – Brno

 • Tomáš Švejda – 1. místo ve dvouhře
 • Jan Janoštík – 2. míst ve dvouhře
 • Tomáš Švejda – Jan Janoštík – 1. místo ve čtyřhře
 • Tomáš Švejda – Linda Šmikmátorová – 1. místo ve smíšené čtyřhře

ODM 2022 – Olomouc 

 • Eliška Mikešová – 3. místo ve dvouhře
 • Eliška Mikešová / Krištof Klíma – 2. místo ve smíšené čtyřhře
 • Jakub Bouberle / Krištof Klíma – 3. místo ve čtyřhře

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio