Domů > Naše akce > Přípravky

- 3. kolo - článek a výsledky (31.5.2008)

Výsledky 3. kola seriálu a jeho Konečné výsledky

7. ročník Seriálu turnajů přípravek: 3. finálové kolo

VII. ročník Seriálu turnajů přípravek je již minulostí. Celkem 59 hráčů a hráček ročníků 1999 a mladší, 1998 a 1997 bojovalo ve třetím kole o co nejlepší umístění, které se započítává do konečného hodnocení. Vítězi třetího kola jsou Raitmayerová z Plzně a Beran ze Křemže (1999), Šimoníková z Vodňan (1998), Milová z SKB ČK a Louda z Plzně (1997).  Gratulujeme. Ale pojďme k jednotlivým kategoriím.

Ročník 1997 – chlapci.

Nejstarších chlapců startovalo ve třetím kole celkem 15. V očekávaném finále Jan Louda (TJ Bílá Hora) versus domácí Dario Siviglia se z vítězství radoval Louda, který zvítězil 21/12. Třetí místo si vybojoval Jindřich Kukač ze Sokola Křemže, který porazil domácího Martina Šuhajdu 21/9.

Celkové pořadí kategorie 1997 – chlapci:

1.místo Jan Louda (TJ Bílá Hora), 2. Dário Siviglia (SKB ČK), 3. Jindřich Kukač (Sokol Křemže), 4. Martin Šuhajda, 9. Radovan Kácal, 10. Petr Srbený (všichni SKB ČK), 11. Jan Jakeš (Křemže), 13. Samuel Frei, 18. Jan Kandlík, 20. Tomáš Falada, 21. Mikuláš Borsányi (všichni SKB ČK)

Ročník 1997 – dívky.

Suverénkou třetího kola byla domácí hráčka Sabina Milová, která v rozhodujících zápasech porazila Barboru Bačovou 21/13 a stále se lepšící se Terezu Janošíkovou ze Sokola ČB 21/14.

Celkově ale domácí Sabina Milová obsadila až třetí místo, protože nestartovala v prvním kole. V soutěži neprohrála ani jeden zápas.

Celkové pořadí kategorie 1997 – dívky:

1.Barbora Bačová (Vodňany), 2.Kateřina Bočková (Štěpánovice), 3.Sabina Milová (SKB ČK), 7. Šárka Gallistlová, 8. Daniela Sternadová, 9. Valentýna Gutwirthová (všechny SKB ČK).

Ročník 1998 – dívky.

Ve finálovém zápase zvítězila Šimoníková (Vodňany) nad Legátovou (Doubravka) 21/19 a ta porazila v zápase o postup do finále Tůmovou (Sokol ČB) 21/20.  tak takové dramatické to bylo v této kategorii.

Celkové pořadí kategorie 1998 – dívky:

1.Legátová Anna (Sokol Doubravka), 2.Michaela Tůmová (Sokol ČB), 3.Bára Šimoníková (Sokol Vodňany), 4. Natálie Kocová (Sokol Křemže), 5. Kateřina Kuntošová, 7.Kateřina Kalousová, 8.Tereza Žahourová, 9. Kateřina Samohejlová, 10.Tereza Valhová, 11-Leona Hradecká (všechny SKB ČK).

Ročník 1999 a mladší – chlapci.

Nejmladších bylo i nejvíce. Ve třetím kole celkem 17 hráčů (celkově bylo hodnoceno 21 kluků). Petr Beran ze Sokola Křemže nezaváhal a prvenstvím se posunul i na celkové první místo. Ve finále porazil Vojtu Lapáčka (Sokol ČB) 21/11. Celkové třetí místo si vybojoval domácí David Kolouch, který ale ve třetím kole zaváhal a po druhém místě (1.kolo) a třetím místě (2.kolo) si vybojoval 6. místo v kole třetím.

Celkové pořadí kategorie 1999 a mladších – chlapci:

1.Petr Beran (Sokol Křemže), 2.Vojtěch Lapáček (Sokol ČB), 3. David Kolouch (SKB ČK), 5. Marek Jakeš (SKB ČK), 8. Matyáš Janda (Sokol Křemže), 11. Nikola Siviglia, 12. Karel Jindra, 13. Martin Sládek, 15. Hynek Cibulka, 16. Petr Laisek, 17.Petr Daňhel, 18. Petr Jesenský,

Ročník 1999 a mladší – dívky.

Suverenkou této kategorie se stala Adélka Raitmayerová z Bílé Hory, které vyhráli všechny tři kola. Ve třetím kole porazila ve finále domácí hráčku Míšu Freiovou 21/13. Míša si ve třetím kole uhrjála svůj nejlepší výsledek, když v zápase o třetí místo prozila další domácí naději Lucii Kotyzovou  21/20. Ta si v rozhodujícím zápase poradila s Eliškou Horkovou 21/19.

Celkové pořadí kategorie 1999 a mladší – dívky:

1. Adéla Raitmayerová (TJ Bílá Hora), 2.Lucie Kotyzová (SKB ČK), 3.Eliška Horková (Sokol Vodňany), 4. Michaela Freiová, 5. Tereza Milová, 7. Daniela Jakešová, 9. Štěpánka Postlová (všechny SKB ČK).

Tradiční turnaj se hrál za finanční podpory Jihočeského kraje a štědrosti našich klubových partnerů, kterým chci jménem našeho klubu poděkovat, hodnotí Karel Kotyza, předseda Jihočeského bad. svazu a místopředseda klubu SKB. Opět nezbývá než všechny pochválit. Celkem tři dny plných bojů těch nejmenších badmintonistů. To je přece dobrá bilance. Letos se seriálu zúčastnilo celkem  41 kluků a 22 děvčat. Už nyní připravujeme další ročník a věříme, že účast bude opět dobrá.