Domů > Naše akce > Přípravky

FZ FORZA PŘÍPRAVKY 2018 - PROPOZICE

Děkujeme Českému badmintonovému svazu za zařazení mezi turnaje, který finančně podpořil a firmě FZ FORZA České republika, která nám pro děti věnovala badmintonové péřové míče VIP.

Poděkování patří všem pořadatelům v čele s Ivou Janáčkovou.

Nejenom medailistům, ale všem našim dětem k výsledkům moc gratulujeme a držíme palce v dalších turnajích!!

Ahoj nejmenší badmintonisté. I letos jsme pro vás připravili oblíbený seriál turnajů přípravek. Je to již šestnáctý ročník ročník. Opět se budou hrát tři kola a to v termínech:

V každém kole budete hrát o medaile a diplomy. Po posledním kole budou pro všechny účastníky navíc připraveny drobné ceny a možná i malé překvapení. Sledujte pravidleně naše stránky, kde budou postupně zveřejňovány všechny potřebné informace.


Sportovní klub Badminton Český Krumlov, z.s. ve spolupráci s Českým badmintonovým svazem, vypisuje XVIII. ročník Seriálu turnajů přípravek vybraný do projektu Minibadminton 2018. Série těchto turnajů má za cíl umožnit kategorii přípravek možnost soutěžení a první konfrontace mezi sobě rovnými. Turnaje by také měly pomoci badmintonovým benjamínkům pochopit základní podstatu soutěžního badmintonu.

Pořadatel: Sportovní klub Badminton Český Krumlov, z.s. (www.badmintonckrumlov.cz)

Místo: Sportovní hala Český Krumlov, Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

Termíny:

 • 1. kolo – sobota 24. března 2018
 • 2. kolo – neděle 6. května 2018
 • 3. kolo – sobota 2. června 2018

Kategorie:

 • - ročník 2008
 • - ročník 2009
 • - ročník 2010 a mladší

Účast hráčů a hráček není nijak omezena. Není nutná hráčská licence ČBaS. Turnaj je otevřený pro všechny zájemce!

Disciplína: dvouhra dívek a dvouhra chlapců. Pořadatel zvolí podle počtu účastníků takový systém, který zajistí každému účastníkovi sehrání nejméně pět a šest zápasů.

Losování: při nasazení do prvního kola se bude přihlížet k aktuálnímu žebříčku U-13. Nasazování do dalších kol bude provedeno podle výsledků kol předchozích.

Program:

 • 8:30 prezentace
 • 8:45 losování
 • 9:00 zahájení turnaje
 • 16:00 předpokládaný konec včetně vyhlášení výsledků

Startovné: 100,- Kč za hráče

Ubytování: je možno si zajistit v ubytovně přímo ve Sportovní hale. Cena je 350,- Kč za osobu a noc.

Systém: hraje se podle pravidel minibadmintonu tzv. švýcarským systémem, který k sobě postupně přiřazuje soupeře dle výkonů v průběhu turnaje. Přesná podoba bude určena na místě (dle počtu startujících v jednotlivých kategoriích), ale nejpravděpodobnější je varianta na 2 sety do 11 bodů a odehraje se dle možností 5-6 kol tak, aby si účastníci co nejvíce zahráli. Hrát se bude na sníženou sít (130 cm) a zkrácený / zúžený kurt (viz nákresy). Pro ročníky 2009 a 2010 a mladší jde o variantu A (široká - deblová a krátká polovina kurtu) a pro ročníky 2008 a mladší varianta B (singlový kurt - obě poloviny bez zadní části hřiště).

Koučink: ze strany doprovodu a trenérů povolen pouze mezi sety. V průběhu hry i mezi jednotlivými výměnami se koučovat nesmí. Povoleno pouze fandění a podpora v rozumné míře.

Hodnocení v jednotlivých kolech: Švýcarský systém určuje pořadí hráčů v jednotlivých kolech automaticky na základě výsledků dosažených v daném turnaji. Pořadí 1. kola a průběžné pořadí po 1. kole tak budou stejné.

Hodnocení v celém Seriálu: Po každém odehraném kole bude stanoveno průběžné (po 1. a 2. kole) respektive konečné (po 3. kole) pořadí v Seriálu.

Podle dosaženého umístění budou účastníkům přiděleny body. 1. místo v turnaji = 1 bod, 2. místo v turnaji = 2 body, 3. místo v turnaji = 3 body, 4 místo v turnaji = 4 body (v případě umístění na 3. - 4. místě obdrží oba 4 body), 5. místo v turnaji = 5 bodů, atd. Čím lepší umístění, tím méně bodů … a tím lépe v konečném hodnocení. Hráčům, kteří se některého ze sehraných kol nezúčastní, se počítá umístění na posledním místě v dotčeném kole. Za poslední místo je počítáno umístění za nejhorším hráčem, který se dotčeného kola zúčastnil. Pokud chybí více hráčů, je jim všem započítáno stejné pořadí = poslední místo. Celkový vítězem Seriálu v každé kategorii se stane hráčka / hráč s nejnižším celkovým součtem bodů (umístění) ze všech tří turnajů (např. 1. místo v prvním kole, 2. místo v druhém kole a 1. místo ve třetím kole = celkový součet 4). Při rovnosti součtu bodů (umístění) u dvou a více hráčů o jejich umístění v průběžném pořadí po 2. kole nebo konečném pořadí po 3. kole rozhoduje:

 1. větší účast (více odehraných kol)
 2. součet bodů v celém Seriálu
 3. skóre všech setů v celém Seriálu
 4. skóre všech míčů v celém Seriálu
 5. los

Pořadí po každém odehraném kole bude ihned po zpracování výsledků zveřejněno na klubových webových stránkách pořadatele turnajů www.badmintonckrumlov.cz.

Míče: Péřové míče dodává pořadatel.

Ceny: pro hráče a hráčky na prvních třech místech v každé kategorii budou v každém kole připraveny medaile a diplomy. Po posledním kole budou pro všechny účastníky navíc připraveny drobné věcné ceny.

Kontakt: Radek Votava – mobil: 724 320 839

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio