Domů > Turnaje > Výsledky

1.12.19 Extraliga 2. kolo, Brno

Naše extraligové družstvo odehrálo o tomto víkendu dvě utkání druhého kola badmintonové nejvyšší soutěže a obě s týmy z Brna.

V sobotu nestačili naši hráči na tým SK Stavos Brno a v domácím prostředí mu podlehli 3:5. Více informací najdete ZDE.

Po sobotním večerním přesunu do Brna dnes od 10:00 hodin nastoupili v Brně pro týmu Badminton MU FSpS Brno. Z Brna si vezou bohužel stejnou prohru 3-5 a v průběžném pořadí bude našemu týmu patřit osmé místo.

Badminton MU FSpS Brno  - SKB Český Krumlov 5:3

 • Cwalina / Šikalová - Švejda / Milisová 21/13, 21/17
 • Cwalina / Špoljarec - Hubáček / Kristensen 18/21, 21/12, 21/19
 • Šikalová / Lajdová - Milisová / Černá 21/10, 21/18
 • Kulíšek / Dostál - Janáček / Švejda 10/21, 15/21
 • Vargová – Maixnerová 21/16, 21/7
 • Kulíšek – Janáček 8/21, 5/21
 • Špoljarec – Hubáček 21/12, 21/19
 • Helar – Kristensen 23/21, 16/21, 8/21

Nedělní utkání našim úplně nevyšlo, přece jenom toto měl být souboj o místa, která budou znamenat udržení se v nevyšší soutěži. Ale čert vem výsledek, bohužel se nám zranila Hanka Milisová. Obnovila si zranění lýtkového svalu a po návštěvě nemocnice bude muset hodně odpočívat. 

Celé utkání začalo jako obvykle smíšenou čtyřhrou, ve které byla domácí dvojice Cwalina / Šikalová jasným favoritem a to se na kurtu také potvrdilo. Precizní a rychlá rozehrávka a větší důraz hráče, který má zkušeností na rozdávání byla pro Tomáše s Hankou nad jejich síly. Zejména Cwalina svou chytrou hrou držel vývoj zápasu ve svých rukách. 

Souběžně hrála svou dvouhru Petra Maixnerová, kterou čekala další reprezentantka Slovenska, tentokrát Katarina Vargová. Není to nudné opakování, ale Petře je 14 let a její zápasy jsou o brzkém sběru zkušeností a informací. Dnes i včera ukázala, že dokáže držet krok ve výměnách i s těmito staršími a zatím lepšími hračky, ale její čas určitě přijde!

Naděje na bod se dávali čtyřhrám mužů.

Dejme tomu, že „povinností“ bylo vyhrát pro Mirka s Tomášem a to se tak i jasně potvrdilo. Ale co je to povinnost, opět se ukázalo, že nejdůležitější je zdraví! Kluci své soupeře porazili 21/10, 21/15.

Mads s Matějem měli úlohu rozhodně těžší. Cwalina / Špoljarec jsou kvalitními hráči, zejména potom Adam Cwalina vyniká v párovkách! Kluci zvládli skvěle první set 21/18, ale nakonec prohrávají ve třetím setu až nejtěsnějším rozdílem 19/21. Ajajaj, to je škoda! 

Ve čtyřhře žen byly favoritem domácí hráčky Šikalová s Lajdovou, které v Brně hostují. První set vyhrály jasně 21/10 a v tom druhém se hra zcela vyrovnala a naše holky si držely mírný náskok. Bylo ale vidět, že po včerejší náročné, ale z jejich strany famózní čtyřhře, byly na nohou tužší a hůře se jim běhalo. Soupeřky rázem vývoj otočily a při poslední dlouhé výměně si ještě bohužel Hanka natrhnula lýtkový sval.

Domácí po párovkách a dvouhře žen vedou 4-1.

Pro nás jistý druhý bod připsal Mirek Janáček, který porazil hostujícího Kulíška 21/8, 21/5 a třetí bod Mads Kristensen, který i přes nejistý průběh, nakonec v závěru jasně porazil Helara ve třech setech porazil 21/23, 21/16 a 8/21. 

V posledním zápase šel o bod na vyrovnání, a tak i na remízu bojovat Matěj Hubáček, který odehrál obdobný zápas (co do průběhu), jako v sobotu doma s Vícenem. Škoda, že to nepřekulil do třetího setu.

V Brně prohráváme 3-5 a v průběžném pořadí po druhém kole klesáme nekompromisně na osmé – teda první místo od konce. 

Český Krumlov oléééééééé!

Složení našeho družstva:

Mads Emil Kristensen (Dánsko), Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Matěj Hubáček (hostování - Sokol Radotín Meteor Praha), Hana Milisová, Petra Maixnerová (hostování - Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.),  Lucie Černá, Pavel Maňásek -  trenér, Radek Votava - předseda klubu, vedoucí a trenér družstva

Složení družstva soupeřů: 

Ondřej Helar, Jiří Budeš, Filip Spoljarec (Chorvatsko – hostování), Adam Cwalina (Polsko – hostování), Vít Kulíšek (TJ Astra Zahradní Město – hostování),  Katarína Vargová (Slovesnko – hostování, Magdaléna Lajdová (TJ Astra Zahradní Město – hostování) a Denisa Šikalová (BK 73 DELTACAR Benátky n/J. – hostování), Stanislav Bernacik - vedoucí družstva

Pořadí po druhém kole:

1. místo BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou - 16 bodů
2. místo Sokol Radotín Meteor Praha - 13 bodů
3. místo BA Plzeň - 12 bodů
4. místo SK STAVOS Brno Slatina - 11 bodů
5. místo Badminton FSpS MU Brno - 10 bodů
6. místo TJ Montas Hradec Králové - 7 bodů
7. místo  TJ Sokol Klimkovice - 7 bodů
8. místo SK Badminton Český Krumlov - 4 body

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje.

 

 

Hlavní partneři

 • Město Český Krumlov
 • Olier
 • Swietelsky
 • Balcar
 • Český badmintonový svaz
 • Energo Český Krumlov
 • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio