30.11.19 Extraliga 2. kolo, Český Krumlov

Naše extraligové družstvo odehrálo o tomto víkendu druhé kolo badmintonové nejvyšší soutěže družstev dospělých, které by šlo nazvat „brněnské“. V sobotu 30. 11. na domácích kurtech od 13:00 hodin hostilo tým SK STAVOS Brno a v neděli odehraje od 10:00 hodin utkání v Brně na kurtech FSpS MU. Ani v jednom utkání není náš tým favoritem, ale věříme, že uhrajeme více vítězných zápasů a bodů, než v kole prvním.

• Kristensen – Ludík 21/17, 21/16

Sobotní utkání na domácích kurtech přilákalo do haly na sedm desítek lidí a potěšitelé je, že i dětí našeho klubu. Ale ruku na srdce, chtělo by to příště ještě více dětí v hledišti. Kdy jindy mohou vidět v každé disciplíně tolik kvalitního badmintonu a přímo v akci naše hráče Tomáše, Mirka a Hanku, kteří také pomáhají na trénincích klubu a učí vás badminton.

Utkání začalo slavnostním nástupem, na kterém moderátor, ale hlavě hráč Mirek Janáček, představil hráče hostujícího týmu, poté i domácí družstvo a rozhodčí Karla Kotyzu, který celé extraligové utkání řídil a zároveň fotil, a Ivoše Černého s Adamem Ječmínkem, kteří rozhodovali jednotlivé zápasy.

Poté si soupeři popřáli hodně štěstí, udělali nezbytnou týmovou fotku a „válečný“ pokřik, ten náš je “Český Krumlov Oléé“ někdy s nějakým dodatkem a začalo se hrát.

Napadá mě, hráči a hráčky našeho klubu. Kdo přijde na další domácí utkání a bude od začátku, může přijít na úvodní společný týmový pokřik a udělat si s týmem fotku. A kdy to bude? 18. ledna, to je sobota od 13:00 hodin.

Celé utkání rozehrála smíšená čtyřhra, ve které Tomáš s Hankou nestačili na hostující hráče z Polska, dvojici Moren / Adame a to ve dvou setech. Popravdě, nebyl to ideální úvod, zvlášť když bylo zjevné, že Lukasz Moren nebyl úplně ve své kůži. I přes prohru byly ale vidět parádní výměna a zápas rozhodně nepostrádal napětí.

Po prvním dohraném setu se na druhém kurtu do boje pustila naše hostující, teprve čtrnáctiletá, Petra Maixnerová, která vyzvala 90. hráčku světového žebříčku a na 99% účastnici OH 2020 Martinu Repiskou (Slovensko), která v Brně také hostuje. Petra odehrála moc dobrý zápas, kdy se svou soupeřku držela vždy dvě třetiny setu krok. Je to pro ni úplně jiný badminton, než ten dětský, se kterým se na svých turnajích setkává. Jsme rádi, že se její hostování podařilo. Pro ni je to velká šance a nám to naše účinkování v této soutěži dává i díky tomuto kroku smysl.

Na světelné tabuli svítí po dvou odehraných zápasech stav 0-2.

Druhá dvojička zápasů jsou mužské čtyřhry.

Mirek s Tomášem nedávají svým soupeřům šanci. Vícena s juniorem Brázdou porážejí v první setu 21/12 a po důrazné rozmluvě jejich trenére v přestávce mezi sety zcela jasně 21/5!

Matěje s Madsem čekalo daleko větší sousto. Toft s Morenem, to je velká kvalita. Ale první set nebyl vůbec dobrý a můžeme ho směle nazvat „sehrávací“. Pro naše hráče to bylo úplně první setkání na kurtu. Ve druhém už favoritům vzdorovali daleko více a dvě třetiny setu to bylo 50/50, spíše 52/48.

Světelná tabule ukazuje ne příznivý stav 1-3.

Druhou polovinu utkáním otevírají Hanka s Luckou, které nastupují proti dvojici Tarcalová / Adamek (obě v Brně hostují, Mia ze Slovenska a Wiktoria z Polska). Tento zápas by se dal popisovat dlouho. Společně mají dva nebo tři tituly mistryň ČR, Lucku, doprovázel její dvojletý syn, neuvěřitelně bojovaly ve třech setech a zvládly změnit taktiku a to ve dvou stupních. Kdo vydržel i na tento zápas, musel si to prostě užít. Podobné dojmy nám po zápase sdělil i trenér Radek Votava, který za kurtem seděl. V polovině druhého setu nepochyboval, že vyhrají, i kdyby to bylo na tři sety, protože měly velký motiv, skvěle spolupracovaly a věděly, co hrají a hrát mají. Vítězné joo a velká radost, popravdě, zcela zaslouženě.

Vedle na kurtu, možná malinko upozaděn, ale podle reakcí diváků zase ne tolik, odehrál parádní dvouhru Mirek Janáček, pro kterého to je po letech zase běhání po celém kurtu. Loni hrál z jejich dvojice dvouhry Tomáš Švejda a letos si role vyměnili, Tomáš mix a Mirek dvouhru. Mirek odehrál s nepříjemný Toftem (hostující hráč z Dánska), který je velkou oporou týmu z Brna, parádní výměny v obou setech. Velká škoda, že ten druhý nepřekulil na svou stranu. Ale klobouk dolů.

Na ukazateli skóre svítí stav 2-4.

Na kurty současně nastupují Matěj Hubáček, který je také jako Mirek s Tomášem specialita na párové disciplíny a při námluvách, zda by u nás nehostoval, musel „přísahat“ že bude nastupovat ve dvouhrách. Čekal ho zkušený Vícen, u kterého můžeme v klidu konstatovat, že to je Slovensko - Česká hrající legenda. Bojovník, který nikdy nic nevzdá! Po prvním setu, ve kterém dominoval Jarolím Vícen dokázal Matěj pozměnit styl a set dotáhnul do vyrovnané koncovky! Velká škoda, že se nešlo do třetího setu. Ale palec nahoru, zejména za druhý set.

Vedle na kurtu se na svůj zápas ale připravují jedničky obou týmů, náš Mads Kristensen a za tým Brna aktuální jednička ČR, 135. hráč světového žebříčku a čerstvě zasnoubený Milan Ludík. Ukázalo, jak cenný je nenápadný hráč Mads Emil Kristensen, který se v loňské sezoně zapsal parádním vítězstvím nad Adamem Mendrekem a dnes ve dvou setech z kurtu vyprovodil Milana Ludíka. Opět to byl moc pěkný zápas. Oběma palec nahoru. Mads je prostě borec!

Na ukazateli svítí skóre 3-5, bohužel neodvratná prohra, ale na hráčích je vidět, že odvedli dobrou práci a zaslouží si pochvalu a velký potlesk. Brnu blahopřejeme a našim děkujeme za parádní badminton a skvělou reprezentaci klubu!

V průběhu utkání byli vylosováni tři diváci a byla k vidění i jedna dovednostní soutěž. Vylosovaní a vítězka soutěže na přesnost podání, Anička, obdrželi malou pozornost v podobě klíčenky z Evropských her, které proběhly v červnu v Minsku a na kterých reprezentovali Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem a trenérem Radkem Votavou, odznak z Olympijských her 2012, který nám věnoval Honza Kolář a propisovačky SK Badminton Český Krumlov.

Brňanům blahopřejeme a v neděli v Brně opět proti týmu z Brna /ale jinému/.

Děkujeme Českému badmintonovému svazu za míčky, kterými se utkání odehrálo, Jihočeskému kraji za finanční pomoc s naší účasti v nejvyšší badmintonové soutěži družstev dospělých, městu Český Krumlov, který je naším TOP partnerem a stejně tak všem klubovým partnerům.  Věříme, že mohou radovat i v Oliveru, který je naším velkým partnerem a extraligové družstvo obléká.

Děkujeme všem divákům za účast a fandění! A nezapomeňte: „Kdo přijde na další domácí utkání a bude od začátku, může přijít na úvodní společný týmový pokřik a udělat si s týmem fotku. A kdy to bude? 18. ledna, to je sobota od 13:00 hodin.

Český Krumlov oléééééé

Složení našeho družstva: Mads Emil Kristensen (Dánsko), Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Matěj Hubáček (hostování - Sokol Radotín Meteor Praha), Hana Milisová, Petra Maixnerová (hostování - Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.),  Lucie Černá, Pavel Maňásek -  trenér, Radek Votava - předseda klubu, vedoucí a trenér družstva

Složení družstva soupeřů: Milna Ludík, Tadeáš Brázda (hostování), Hansen Soren Toft (Dánsko), Lukasz Moren (Polsko), Jarolím Vícen Martina Repiská (Slovensko), Wiktoria Adamek (Polsko), Mia Tarcalová (Slovensko), Ladislav Vorel – trenér a vedoucí družstva

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje.