16.12.17 Vánoční turnaj U9, U10, U11, Liberec

VÝSLEDKY

Těsně před vánočními svátky se skupinka našich nejmladších badmintonistů ve složení Eliška Mikešová, Vanesska Pražáková, Matyáš Puffr, Dennis Pražák a Petr Jurný zúčastnili tradičního Lasvit vánočního turnaje kategorie U9, U10 a U11 v Liberci. Skvělá vánoční atmosféra a cukrovím provoněná hala přilákala velké monožství dětí z celé České republiky, ale i Německa.

Největší počet dětí byl v kategorii chlapci U11 ročník 2007. Pro kluky to byl jejich vůbec poslední turnaj v této kategorii, neboť od ledna budou již soupeřit ve starší kategorii. Na všech bylo hned od prvního míčku vidět, že si turnaj chtějí užít a do každého zápasu dají úplně vše. Pořadatel rozhodl, že všechny kategorie budou hrát na dva vítězné sety do 15 bodů a v případě nerozhodného stavu se bude hrát třetí set jen do jedenácti bodů.

Celý turnaj se nejvíc vydařil Matyášovi Puffrovi, který si zaslouženě odvezl pohár pro vítěze kategorie U9. Matyáš až na první hodně nervózní zápas nezaváhal a všechny své zápasy poměrně snadno vyhrál. Na Matyášovi je vidět velký herní posun a hlavně chuť hrát. Pro Matyáše byl tento turnaj velkou zkušeností, kterou zvládl na jedničku.

Dalším z těch úpně nejmenších, kdo se neztratil byla Vanesska Pražáková. Vanesska si odehrála tři těžké zápasy a ve své skupině podlehla pouze celkové vítězce Štěpánce Nýdrlové ve třech setech. Vanesska svou bojovností a téměř žádnou nervozitou dokázala ostatní třísetové zápasyotočit na svou stranu a trpělivou hrou si tak odvezla nádherné druhé místo v kategorii U9.

Výborně hrál Dennis Pražák. Ze své skupiny postoupil jako druhý, když podlehl pozdějšímu semifinalistovi Ondrovi Beranovi ve třech setech. Bohužel k němu nebyl los moc přívětivý av prvním kole pavouka nastoupil na celkového vítěze Daniela Ryšánka. V prvním setu hrál Dennishru svého soupeře a hladce 6:15 podlehl. Ve druhém setu změnil styl  hry a přesnými míči přehrál těsně svého soupeře 15:14. Rozhodl třetí set, ve kterém Dennis od začátku stahoval drobný náskok, Dennis hrál ze všech sil, ale soupeře nakonec nepřehrál, v poměru 6:11 prohrál třetí set,ale i 5.místo v silné konkurenci byl krásný výsledek.

Výborné druhé místo si také odvezla věkem ještě mladá, ale herně stále zlepšující se Eliška Mikešová, která nastoupila v kategorii U11. Eliška ve své skupině nezaváhala a snadno postoupilaz prvního místa. Protože postoupila z prvního místa, byla v závěrečném pavouku nasazena hned do semifinále, kde čekala na svou soupeřku, kterou se stala ze skupiny již poražená Jana Hnilicová. Eliška nenechala nic náhodě a svou soupeřku na tomto turnaji podruhé porazila a tím postoupila do finále, kde na ní čekala Karolína Kalkušová. Eliška ve finále bojovala ze všech sil, ale o hlavu větší a o rok starší soupeřku se jí bohužel nepodařilo porazit. Nedarovala soupeřce jediný míč a zaslouženě si odvezla krásné druhé místo.

Poslední z našich v kategorii U11 nastoupil Petr Jurný, pro kterého to byl stejně jako pro Dennise poslední turnaj v žebříčkově nebodované kategorii U11. Petr jako nejvýše žebříčkově postavený hráč hrál v nejslabší skupině, kterou s přehledem velmi snadno vyhrál. Netrpělivě čekal, kterého ze soupeřů mu přidělí los. Ve čtvrtfinále narazil na nepříjemně hrajícího Čejku, kterého trpělivou hrou přehrál a postoupil do semifinále, kde se měl utkat s dobře hrajícím místním Denisem Kerplem. Petr se soupeře nezalekl a první set hodně opatrnou a  nervózní hrou vyhrál 15:13, druhý set trochu polevil a po dlouhém přetahování se o každý míč v závěru nestačil na dobře pohybujícího se soupeře, když prohrál 12:15. Třetí set nenechal náhodě a od začátku si tvrdou hrou kontroloval zvyšující se náskok a zaslouženě 11:6 vyhrál a radoval se z postupu do finále. Ve finále nastoupil na dobře známého Daniela Ryšánka a hodně opatrnou hrou a několika za sebou nevynucených chybách prohrával 8:0 v úvodu prvního setu. Svou bojovností už jen dokázal korigovat stav a v poměru 7:15 prohrál úvodní set. Ve druhém setu se snažil zbytečně nekazit, což se mu dařilo do stavu 12:12. V závěru druhého setu nervozita stoupala a Petr zbytečnými chybami dovolil soupeři vyhrát i druhý set. Za hru na tomto dobře obsazeném turnaji se Petr nemusí stydět a druhé místo v silné konkurenci je výborné.

Chtěl bych poděkovat rodičům za pomoc během turnaje a dětem za příkladnou reprezentaci našeho klubu!!