Domů > Turnaje > Výsledky

2.3.19 FS Slovenska, Trenčín

Od středy 27. února do soboty 2. března se v Trenčíně konal tradičně turnaj kategorie Future Series pod názvem Slovak Open. Z našeho klubu na něm startovali Jaromír Janáček a Tomáš Švejda ve čtyřhře a Míra i ve smíšené čtyřhře se svou mixovou spoluhráčkou Sabinou Milovou (Sokol Radotín-Meteor Praha). Kluci společně s trenérem Radkem Votavou cestovali až ve středu, jelikož do turnaje vstupovali jako nasazené jedničky v hlavní soutěži a Míra v mixu se Sabinou z pozice třetího nasazeného páru.

V konkurenci  250 hráčů z 43 zemí včetně hráčů z Asie se jim dařilo!

V úvodním zápase Míra se Sabčou nastoupili proti Ukrajincům Chakalov/Dzhanhobekova, vítěznému páru z kvalifikace. Jejich udržovací hra ze začátku vůbec Mírovi se Sabčou nesedla a svými nevynucenými chybami v pomalém rozjezdu darovali první set soupeřům 16:21. Následně dokázali zklidnit hru a být párem, který tvoří a diktuje hru v zápase. Kontrolovanou hrou, až na úplný konec zápasu, již získali druhý i třetí set 21:6 a 21:18 a postoupili do druhého kola, kde po skreči polské dvojice bez boje postoupili do čtvrtfinále. Tam je čekal skotský pár Macgregor/Sidebottom. Míra se Sabčou si vybudovali v obou setech v prvních polovinách náskok, který útočnou hrou udrželi až do konce setů. Po setech 21:18 a 21:16 postoupili do semifinále, kde je v sobotu ráno čekal druhý nasazený pár Zapico/Usle ze Španělska. První set patřil Mírovi se Sabčou, když dokázali navázat na hru z předchozích zápasů a zvládli být lepšim párem na podání a příjmu. Bohužel následný druhý i třetí set patřil již Španělům, kteří dokázali po nejistém začátku opět hrát jejich energetickou a nepříjemnou hru, proti které chtěli Míra se Sabčou hrát až moc přesně, z čehož pramenilo několik chyb. Konečný výsledek zápasu byl 21:17, 17:21, 14:21. I tak jsou bronzové medaile pro Míru se Sabčou po delší době zase dobrý výsledek!

Ve čtyřhře Tomáš s Mírou vstupovali do turnaje ve středu večer proti norské dvojici Marim/Xu. Zápas zvládli bez větších problémů vyhrát ve dvou setech 21:8 a 21:10 a postoupili do druhého kola, kde je čekala kvalitní dánská dvojice Fleischer/Lau. Nepříjemná byla rychlá hra převážně ve střední části kurtu. Kluci dokázali více měnit tempo hry, být soustředěnější v první třech míčích a útočnou hrou zápas vyhráli 21:18 a 21:19. O postup do semifinále se utkali s nasazenou anglickou dvojicí Jones/Torjussen. V zápase kluci byli aktivnější dvojicí a přehrávalisoupeře v deblových situacích. Po setech 21:16 a 21:17 postoupili po roce opět do semifinále na mezinárodním mistrovství na Slovensku. V sobotu nastoupili proti Thajcům Jomkoh/Sothon. Zápas začali lépe Tomáš s Mírou, když využili pomalejší rozjezd thajské dvojice a dobře si připravovali pozice pro svou útočnou hru. Thajci následně dokázali více zrychlit hru a kontrolovat jednotlivé údery. Postupně více četli pomalejší hru Tomáše a Míry a byli důrazní v práci kolem saka. Třísetový zápas vyhrála thajská dvojice 21:17, 13:21 a 11:21 a turnaj tak pro kluky skončil v semifinále. Kluci tak dokázali obhájit třetí místo z minulého roku a navázat na další kvalitní výsledky, ve kterých je třeba se zase posunout, zlepšit slabé stránky a s čistou hlavou bojovat v každém zápase o výhru! 

Trenér Radek Votava dodává: „Před rokem bylo FS Slovenska pro Tomáše s Mirkem první mezinárodní turnaj, na kterém startovali v kvalifikaci a prošli až do semifinále. Po roce jsou první nasazení, mimo jiné 84. na světě s 16155 body. Na turnaj se moc těšili, ale zároveň byla vidět nervozita. Přece jenom pocit obhajoby na těchto turnajích nastal úplně poprvé. Ve výměnách to bylo vidět hodně, zejména u Tomáše. Z mého pohledu odehráli turnaj, na kterém udělali strašně moc chyb, ale neřekl bych, že stupidních. Vše vycházelo z dobré myšlenky i se solidním provedením, ale bylo to nejisté. O to více mám za oba radost, že zvládli soupeře z Dánska, kde se setkali s jinou rozehrávkou, než na předchozích turnajích a singlisty z Anglie. Do semifinálové zápasu vstoupili moc dobře a vše z druhé strany ztrestali a v polovině prvního setu vedli 11/2. Po přestávce začali soupeři přidávat a dotahovat. Klukům se ale koncovka povedla. Od druhého setu už mají ze hry více soupeři a kluci se museli sklonit před výkonem Thajců. Určitě obrovská zkušenost pro mladšího z dvojice. Mirek je v tomto přece jenom zkušenější a má objetých daleko více mezinárodních sezón. Rád nechávám svůj pocit na oblíbeném – dávám klukům palec nahoru. Mirek hrál i mix a konečně jim to se Sabinou Milovou na kurtu fungovalo. Určitě to není nic optimálního, ale prostě, když fungují spolu na kurtu, tak jim to jde. Mám z toho za oba radost a věřím, že jim tento turnaj pomůže do budoucna. Děkuji klukům za supr přístup a také pozornost, se kterou dokáží radám, přáním a novým věcem naslouchat. Důležité je tomu věřit, ale to už je na vás chlapci J! Po návratu je čeká volnější neděle jenom s takovým lehkým dopoledním výklusem a odpolední krátkou deblovou poradou. Od pondělí začne příprava na další turnaj, který se odehraje od pátku v Portugalsku“.

Umístění našich hráčů:

Čtyřhra mužů: 3. Jaromír Janáček - Tomáš Švejda

Smíšená čtyřhra: 3. Jaromír Janáček - Sabina Milová (Sokol Meteor Praha Radotín)

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • FZ Fozra
  • Krumlováci
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
  • FZ Forza
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

Jaromír Janáček

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio