Domů > Turnaje > Výsledky

5.11.17 Czech Talent U11, Český Krumlov

O minulém víkendu se náš klub postaral o uspořádání již XII. ročníku CZECH TALENT družstev i jednotlivců a hned je třeba za to poděkovat jak těm, co připravovali tuto ojedinělou akci v ČR, tak také starším kolegům, kteří se postarali o „match control“ a o rozhodování zápasů.

Na startu v městské sportovní hale v Českém Krumlově bylo sedm výběrů z českých oblastí vč. družstva domácích v počtu 45 hráček a hráčů. Naši nastupovali ve složení: Eliška Mikešová, Eva Frišerová, Bára Krištofová, Petr Jurný, David Šváb a Denis Pražák; do nedělní soutěže jednotlivců ještě přibyla Denisa Půlpánová.

Pořadatelé v soutěži družstev proti sobě postavili týmy tak, aby sehrály během soboty turnaj každý s každým. Hrálo se na 7 kol na dva vítězné sety do 21 bodů. Vyplynul z toho velmi náročný program pro mladé hráče, který se nikde v Česku nehraje a tento turnaj je jediná konfrontace nejlepších hráčů do 11 let v soutěži družstev o to je větší škoda neúčast Středočechů a Východočechů.

Naši ve výše uvedené sestavě sehráli řadu pěkných zápasů a vůbec nezklamali. Jejich celkově čtvrté místo jako klubového družstva bylo příjemným překvapením. Na „dvojce“ vládla Eva Fišerová, která si připsala pět výher! K ní se přidružili se čtyřmi výhrami ještě Eliška Mikešová na „jedničce“! a Denis Pražák na „trojce“. Každý z týmu si uhrál své body kupř. tří výhry na „jedničce“ Petra Jurného nebo Davida Švába na „dvojce“ a jedna výhra Báry Krištofové se počítají a jistě v budoucnosti přinesou další výborné výsledky.

Konečné pořadí týmové soutěže: 1. výběr Prahy, 2. výběr Jižní Čechy, 3. výběr Severní Čechy, 4. SKB Č. Krumlov, 5. výběr Jižní Moravy, 6. Sokol Klimkovice, 7. Výběr Západní Čechy.

Ze soboty bylo patrné, že soutěž jednotlivců bude mít několik favoritů včetně našich hráčů a dalších Jihočechů. Nejlepší „kurs“ z naší oblasti měli sourozenci Bouberlovi z Vodňan; určité naděje na přední umístění se dávaly také Petru Jurnému, Elišce Mikešové a Stelle Reitingerové. Všichni předpoklady naplnili, ale nečekaně se mezi ně vklínila Eva Fišerová, která potvrdila svůj sobotní úspěch nakonec vybojovala pěkné 2. místo.

Trenér Jiří Frendl: „Především se skláním před organisátory a také rozhodčími, kteří absolvovali celý dvoudenní marathon bez chyby! Z hráčů všichni odvedli, co umí a někteří ještě o něco více. Velmi bojovně vystupovala a již badmintonově devítiletá Eliška Mikešová. Kdo mne však překvapil - jednak Denis Pražák i David Šváb a hlavně Eva Fišerová, kteří bojovali i přes technické nedostatky a připisovali si jednu výhru za druhou. Eva to dokonce potvrdila i v soutěži jednotlivců, což bylo fantastické!

Turnaj byl skvělý, ale hlavně ukázal v konfrontaci s jinými soupeři, kde jsou naše přednosti a kde jsou naše slabiny. Kupř. naši hráči hodně ztráceli hned na začátku servisem a příjmem servisu. Samozřejmě chápu, že nejsou zdaleka tak vybaveni ani technicky a fysicky, ale ten „prst“ soupeřů ukázal, kam lze dále pokračovat. Ještě děkuji pořadatelům u stolku a mladým rozhodčím!“

Umístění našich hráčů v soutěži jednotlivců:

dívky: 2. Eva Fišerová, 6. Eliška Mikešová, 18. Denisa Půlpánová, 21. Bára Krištofová

chlapci: 4. Petr Jurný, 19. David Šváb, 20. Dennis Pražák.

Konečné pořadí jednotlivců:

Dvouhra dívek: 1. Barbora Bursová (Sokol Radotín Meteor Praha) 29 bodů, 2. Eva Fišerová (SKB Český Krumlov) 20 bodů (8:2 sety), 3. Barbora Bouberlová (TJ Sokol Vodňany) 20 bodů (7:3 sety), 4. Stela Reitingerová (TJ Sokol Křemže) 20 bodů (6:4 sety)  

Dvouhra chlapců: 1. Michal Havlíček (Badminton Sharks Brno, z.s.) 23 bodů, 2. Roman Phu (SK Kuklenská Brno, z.s.) 22 bodů (8:2 sety), 3. Jakub Bouberle (TJ Sokol Vodňany) 22 bodů (7:3 sety), 4. Petr Jurný (SKB Český Krumlov) 19 bodů

... více o turnaji ...

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio