Domů > Aktuality

23.11.20 - EXTRALIGA - LUCIE ČERNÁ

Extraligové družstvo SKB Český Krumlov startuje v nejvyšší soutěži družstev za finanční podpory Jihočeského kraje.

Jak se připravuje náš extraligový tým v této době? Jak zvládají tréninky a školu? Připravili jsme si pro vás seriál rozhovorů se všemi jeho členy. Součástí jsou mimo jiné i soutěžní otázky, na které můžete odpovídat po dobu zveřejňování všech rozhovorů, a ti nejúspěšnější budou na konci ocenění věcnými cenami od firmy OLIVER! Každý si pro Vás také připravil jednu výzvu, kterou si můžete zkusit a poslat nám, jak Vám to jde.

Vše o extralize ZDE

19.11.20 - EXTRALIGA - PETRA MAIXNEROVÁ

21.11.20 - EXTRALIGA - BERTA AUSBERGEROVÁ

Lucie Černá, 26 let, SK Badminton Český Krumlov

Dnes vám představujeme Lucku Černou, které je 26 let a je odchovankyní a členkou našeho klubu. Lucka se v současné době vrací na kurty po delší pauze a postupně si chce splnit své cíle. Na svém kontě má několik českých i mezinárodních úspěchů. Lucka je několikanásobná mistryně ČR a může se pyšnit 9. místem ve dvouhře a smíšené čtyřhře s Jaromírem Janáčkem na mistrovství Evropy U17 (2009), 9. místem ve dvouhře na MEJ U19 (2013) a 17. místem na MSJ U19 (2012) v Japonsku. Z domácích mistrovství si cení titulů ve dvouhře na MČR U17 2010 a 2011, titulů ve dvouhře a smíšené čtyřhře s Jaromírem Janáčkem na MČR U19 2013 a v neposlední řadě tří titulů mistryně ČR společně s Hankou Milisovou ve čtyřhře žen v letech 2013, 2014 a 2015 a stříbrných medailích ve dvouhře žen z let 2013 a 2014. Je také hráčkou našeho bronzového Extraligového družstva v sezoně 2014 / 2015. Její badmintonová sportovní kariéra je až na jednu sezonu spojená s naším klubem. 

1/ Jaký byl tvůj vrchol v turnajovém plánu toto období, i s výhledem do konce roku?             

V tomto roce byl můj cíl znovu naskočit do zápasového rytmu, dostat srovnání se špičkou ČR. Na základě toho upravit trénink, posbírat body na různých typů turnajů a vytvořit si pozici do roku 2021.                                             

2/ Jaký by byl v tomto období tvůj normální týdenní tréninkový program?

Celý týden byl rozdělen na dva badmintonové tréninky a tři / čtyři kondičně regenerační. Mezi tím je snaha pracovat na sobě po mentální stránce.

3/ Jaký je tvůj aktuální tréninkový program?                          

Upřímně řečeno dělám, co se dá. Mám tréninkový plán od Radka Votavy, v rámci kondice a obratnosti cvičím na trénincích Krav Maga a chodím na cca 8 km pochody se zátěží.                               

4/ Je něco zásadního, v čem chceš využít tento stav a na co nemáš normálně v tréninku tolik času?

Určitě bych chtěla využít tento stav pro zdokonalování kondiční přípravy. Co se týče mentální přípravy, je to kupodivu těžší než zdokonalení přípravy fyzické.                          

5/ Co děláš? Školu už máš úspěšně za sebou. Jak to u tebe probíhalo po škole?                      

Odmaturovala jsem v roce 2013. V roce 2014 jsem se podrobila operaci pravého ramene. V roce 2015 jsem nastoupila do zaměstnání u německé firmy Dittrich & Greipl CZ s.r.o. v Kaplici. V prosinci roku 2017 se mi narodil syn Jan. Nyní jsem se opět vrátila k aktivní sportovní činnosti ve svém mateřském klubu SK Badminton Č. Krumlov.                                  

6/ Nějaký vzkaz na závěr?

Doopravdy nevím, protože momentálně se snažím najít odpověď na spoustu otázek, které se mě týkají. Všem přeji pevné zdraví. To je určitě naše společné přání. A všem nám přeji, ať se co nejdříve potkáme na badmintonu.

Soutěžní otázky:         

  1. Kdy se stala Lucie Černá naposledy mistryní České republiky ve čtyřhře žen?            
  2. S kým Lucie Černá vyhrála 3x po sobě mistrovství České republiky?                          
  3. Kdo byl druhý na posledním mistrovství světa dospělých ve dvouhře žen?

Video výzva

 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

   

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio