Domů > Aktuality

5.1.21 - OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM ROKEM 2020

Rok 2020 skončil a s ním doufejme i postupně nepříjemná situace s Covidem-19. Pojďme zhodnotit a zavzpomínat na tento nelehký a překvapivý rok plný nových výzev a zkušeností. Vzhledem k vypuknutí celosvětové covidové pandemie byla výrazně ovlivněna badmintonová sezóna a bohužel nás čekalo spoustu změn, omezení a zrušených akcí. I přes to je zde několik pozitivních věcí, které je nutno zmínit a v dobrém si je připomenout. 

I přes nemožnost obvyklého tréninkového režimu během tohoto roku se nám podařilo v rámci možností každého z nás zůstat aktivními a trénovat v prostorech našich domovů nebo přírodě. Z naší strany byla snaha nadále s vámi komunikovat, a proto nás moc těšilo, že jsme společně zvládli i tyto snad nejtěžší chvíle. Navzájem jsme se při trénování v karanténě inspirovali, na což můžete zavzpomínat v článcích a videích. Za vaše aktivity máte náš obdiv a velké poděkování. I v těchto nelehkých dobách jste stále aktivními členy našeho / vašeho klubu. 

Ani začátek roku nebude probíhat normálně. Všichni ale věříme, že se do hal dostaneme co nejdříve, byť třeba v upraveném režimu, ale následně tak, jak jsme zvyklí a jak nás nejvíce baví. Je potřeba být společně trpěliví a také soudržní. Než se potkáme v hale, pracujte na sobě i doma. Pohyb jako takový je určitě jedním s nejúčinnějším prostředkem na posílení imunity a udržení se v co možná nejlepší stavu. K tomu doma můžete pracovat s raketou. Využívejte k tomu zaslaná videa a posouvejte se v různých dovednostech dál a dál. V nejbližších dnech od nás můžete očekávat také tradiční „oběžníček“, ve kterém se dozvíte aktuální informace k trénování, turnajování a také informace z klubového prostředí včetně tradičních úkolů.

Ale pojďme si připomenout rok 2020.

Z pohledu TOP akcí a výsledků je rok 2020 pěkně shrnutý na svazovém webu v článku Ondřeje Kopřivy, kde má náš klub, řekněme, mimořádné zastoupení v podobě uspořádání 4. ročníku mezinárodního turnaje evropského okruhu U17 – OLIVER Czech U17 International, spolupořadatelství exhibice Čechy vs. Morava, kde nás i na kurtu reprezentovali za tým Čech deblová dvojice Jaromír Janáček – Tomáš Švejda, para-badmintonista Zbyněk Sýkora a trenér Radek Votava. Obhajoba titulu se úspěšně podařila ve čtyřhře mužů naší dvojici Jaromír Janáček / Tomáš Švejda, kteří mimo jiné i přes ochuzený turnajový kalendář, bojovali na začátku roku na mezinárodním poli a na FS Slovak Open si vybojovali bronzové medaile. Společně byli součástí mužského týmu na ME družstev mužů a žen ve Francii s bilancí dvou výher a jedné prohry a Tomáš byl pak ještě na konci roku oporou juniorského týmu na ME juniorů ve Finsku. O tomto a dalších TOP aktivitách z pohledu Českého badmintonového svazu si přečtěte v článku.

Z důvodu pandemie jsme přišli také o mnoho turnajů. Potěšitelné je, že na mnohých odehraných turnajích byli naši hráči hodně vidět a někdy doslova zářili.

Jako první zmíníme práci para-badmintonisty Zbyňka Sýkory, který zažil rok převážně tréninkový. Para-badminton nemá v České republice moc turnajů a mezinárodní kalendář byl také hodně poznamenaný současnou situací. Zbyněk ale nezanevřel a věnoval čas tréninku a zlepšování se. Kromě tréninků v našem klubu jezdil na reprezentační kempy do Brna a také do tréninkové centra do Vídně. Výkonnostně je pevně na druhém místě ve své kategorii v ČR a cíl má jasný, začít na turnaji porážet nejlepší v ČR a začít hrát mezinárodní turnaje.

Mistrovství České republiky se letos týkalo pouze dospělých, veteránů a na konci roku MČR družstev žáků. Obhajobu titulu zvládli ve čtyřhře mužů Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou, na veteránském MČR si dvě stříbrné medaile vybojoval Ivo Černý a žákovské družstvo si vybojovalo 8. místo. 

Zbývající mládežnické národní šampionáty, pokud to situace dovolí, nás čekají v první polovině roku 2021, kde se mimo jiné můžeme těšit i na MČR U13 v Českém Krumlově.

V extraligovém ročníku 2019/2020 si naše družstvo hrající ve složení Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, Matěj Hubáček (hostování – Sokol Radotín Meteor Praha), Mads Emil Kristensen (Dánsko), Hana Milisová, Petra Maixnerová (hostování – Badminton Rychnov nad Kněžnou, z.s.) a Lucie Černá vybojovalo konečné 8. místo a také účast pro další ročník 2020/2021, který se odehraje jednorázovým turnajem v první polovině roku 2021.

Prvním kolem se rozehrála i soutěž družstev „Veteran GP“, ve kterém si naše družstvo hrající ve složení David Parkos, Jan Čerkl (hostování), Ivo Černý, Dáša Václavíková a Zuzana Pecková (hostování) v konkurenci 6 týmů vybojovalo konečné 4. místo.

Našim hráčům se dařilo i na celostátních turnajích.

V nejmladší kategorii na GP „A“ a GP „B“ U13 si zajistili v roce 2020 účast David Šváb, Matyáš Puffr, Eliška Mikešová, Denisa Půlpánová, Tereza Pavlyková, Vanessa Pražáková. Nejúspěšnější z nich byla Eliška Mikešová, která si vybojovala na GP „A“ 2. místo ve dvouhře, 1. místo ve čtyřhře a 2x 3. místo ve smíšené čtyřhře a na GP „B“ zvítězila ve dvouhře a čtyřhře a třetí byla ve smíšené čtyřhře.

V kategorii U15 si účast na GP „A“ a GP „B“ zajistili Patrik Fuciman a Viktorie Hulcová. Medailově bodoval Patrik Fuciman, který si na GP „A“ vybojoval 1. a 3. místo ve dvouhře a 5. místa ve čtyřhře a smíšené čtyřhře a na GP „B“ zvítězil ve dvouhře a třetí místo si vybojoval ve čtyřhře. Oba dva také startovali, tentokrát bez medailového umístění, i na GPA U17.

V dospělých hráli na turnajích GP „A“ Lucie Černá, Jaromír Janáček a Tomáš Švejda. Na nejvyšší stupínek vystoupal Tomáš Švejda, který zvítězil ve čtyřhře. Druhá místa si ve smíšené čtyřhře vybojovali Janáček a Švejda. Za zmínku rozhodně také stojí, že po několika letech pauzy se na kurty vrací Lucie Černá, která si zatím vybojovala 9. místo ve dvouhře a 5. místa ve čtyřhře a smíšené čtyřhře.

I na konečných celostátních žebříčcích máme naše hráče vysoko.

Ve čtyřhře mužů jsou na 1. místě Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou, aktuálně 74. pár světa. V kategorii U15 je Patrik Fuciman na prvním místě ve dvouhře, 11. ve čtyřhře a 10. ve smíšené čtyřhře, v kategorii U13 je na 2. místě ve dvouhře, a 3. místě ve čtyřhře a smíšené čtyřhře Eliška Mikešová. Do 20. místa jsou na celostátních žebříčcích dále 17. Tomáš Švejda ve smíšené čtyřhře dospělých. V kategorii U19 ve dvouhře juniorek je na 16. místě Linda Šmikmátorová, ve smíšené čtyřhře je 18. Adam Ječmínek a 15. Linda Šmikmátorová. V kategorii U17 je nejvýše ve smíšené čtyřhře Viktorie Hulcová na 12. místě a dále je 15. ve čtyřhře. Patrik Fuciman je 16. ve smíšené čtyřhře a 18. ve dvouhře. V nejmladší kategorii je Matyáš Puffr na 16. místě ve dvouhře a 19. místě ve smíšené čtyřhře, David Šváb je 16. ve smíšené čtyřhře a Denisa Půlpánová je 16. ve dvouhře a smíšené čtyřhře.

Úspěšně se zvládli odehrát krajské přebory, na kterých medaile pro náš klub vybojovalo hned několik našich hráčů: Jáchym Kopečný, Zuzana Černá, Klára Kutláková, René Neubauer, Dominika Vlachová, René Prokopová, Nina Radová, Eliška Mikešová, Denisa Půlpánová, Tereza Pavlyková, Vanessa Pražáková, Karolína Krupczová, Eva Fišerová, Linda Šmikmátorová, Viktorie Hulcová, Matyáš Puffr, David Šváb, Jan Nepivoda, Jiří Šmikmátor, Petr Jurný, Patrik Fuciman, Kristián Kuzdas, Adam Ječmínek, Jaroslav Jelínek, Jakub Sluka, Michal Prokeš (hostující z Dobrá Voda u ČB). V krajském přeboru družstev žáků si naše týmy vybojovali první, čtvrté, šesté a osmé místo. Vítězné družstvo startovalo ve složení Jiří Šmikmátor, Jan Nepivoda, Jolana Hulcová, Barbora Nepivodová, Bára Krištofová. Ve spojeném přeboru Jiho-Západ si naše družstvo dospělých vybojovalo 3. místo a v přeboru naší oblasti 1. místo. Družstvo hrálo ve složení Michal Prokeš (hostování), Jakub Sluka, Jiří Novotný, Adam Ječmínek, Adam Marťán, Jaroslav Jelínek, Linda Šmikmátorová a Viktorie Hulcová.

Jsme moc rádi, že se nám podařilo vlastně vůbec poprvé odehrát za účasti 43 hráčů a hráček Klubový přebor. Prvními přeborníky klubu jsou ve dvouhrách přípravek, žáků a juniorů Dominika Vlachová, René Neubauer, Eva Fišerová, Patrik Fuciman, Linda Šmikmátorová a Tomáš Švejda.

Závěrem je nutno nevynechat zmínku o náborové „kampani“ našeho klubu, které jsme letos věnovali opravdu dost času a která přinesla do našeho klubu spoustu nových tváří. Náš klub a zejména náš milovaný sport byl prezentován na 1. krumlovském kroužkobrání, Lipno Sport Festivalu nebo také na charitativní akci na podporu hendikepované Natálky. Do klubu jsme tak mohli během roku 2020  a hlavně na podzim přivítat Beátku Rehbergerovou, Elišku Myslíkovou, Matyáše Myslíka, Beátu Radovou, Dominika Ďuricu, Emmu Ďuricovou, Vanesu Jílkovou, Denisu Jílkovou, Viktorii Maškovou, Lucii Kubíčkovou, Terezu Kubičkovou, Filipa Mačudu, Lucii Ptáčníkovou, Nellu Novotnou a opětovně také Ellen Jurnou, Víta Dolanského a Maxe Georga Turnera.

V nelehké době úspěšně proběhla také většina plánovaných soustředění a kempů a klub také tradičně aktivně pracoval pro jihočeské badmintonové dění.

Děkujeme nejenom Vám všem za vzornou reprezentaci klubu na turnajích, ale také za příkladný přístup k tréninku a plnění si různých povinností a úkolů. Děkujeme všem rodičům za to, že jste aktivní a pomáháte klubu s turnaji mimo Český Krumlov.

S velkým respektem a úctou děkujeme našim partnerům, sponzorům a vůbec všem, kteří nám pomáhají a fandí. Moc si toho vážíme.

Určitě máme všichni co zlepšovat, ale stavíme na dobrých základech našeho klubu a to je naše společná práce.

Do nového roku přejeme všem jen to dobré a pevné zdraví.

Vedení a trenérský tým našeho / vašeho klubu 

Hlavní partneři

  • Město Český Krumlov
  • Olier
  • Swietelsky
  • Balcar
  • Český badmintonový svaz
  • Energo Český Krumlov
  • Město Český Krumlov
 
 

SKB Český Krumlov

Facebook

SK Badminton Český Krumlov, z.s.

Chvalšinská 111, 381 01 Český Krumlov

IČO: 690 85 692

tel.: +420 724 320 839

e-mail: radek.votava@mybox.cz

Mohlo by Vás zajímat:

 

krumlováci.cz

Kouzelné bylinky

Badminton na Výstavišti

 

 

Sportovní činnost dětí a mládeže našeho klubu je podporována z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Copyright 2016 SK Badminton Český Krumlov, developed by Unipex CZ s.r.o., design by JIRAKstudio