Domů > Aktuality

25.2.19 - MČR 2018 - 5 MEDAILÍ A 11. MÍSTO V ČESKÉ REPUBLICE

O 3,5 stříbrné a 1,5 bronzové medaile, to je bilance 11. klubu v České republice, o kterou se zasloužili Ondřej Král, Tomáš Švejda, Sabina Milová, Hana Milisová, Sabina Milová a Patrik Fuciman

Dvě bronzové veteránské medaile vybojoval na MČR Ivo Černý.

Dvě medaile evropského bronzového lesku přivezla z mistrovství Evropy veteránů Hanka Milisová.

První místo patří klubu BK 73 DELTACAR Benátky nad Jizerou, jehož hráči vybojovali 8,5 medaile, druhé místo klubu TJ Orlová Lutyně se ziskem 8 medailí, třetí místo klubu TJ Sokol Klimkovice se ziskem 7,5 medaile. Stejný počet medailí vybojovali hráči klubu BADMINTON FSpS MU

V hodnocení od roku 2001, kde je hodnoceno 66 klubů, nám patří vynikající 2. místo se ziskem 167 medailí. Na první místo, na kterém je TJ Sokol Radotín Meteor Praha, ztrácíme 17,5 medaile. Třetím klubem v dlouhodobém hodnocení je TJ Astra ZM Praha se ziskem 137,5 medaile.

Gratulace je rozhodně na místě a to nejen úspěšným hráčů a hráčkám, ale i jejich trenérům, rodičům a všem, co našemu klubu pomáhají.

Nutno dodat, že do bojů o medaile nemohla zasáhnout Bára Hadáčková, která se zotavuje po operaci ramene. Dále se MČR U17 a MČR U19 nezúčastnil Tomáš Švejda, který v těchto termínech bojoval na kvalifikačních turnajích o Evropské hry, které se budu konat v červnu tohoto roku v Bělorusku.

V týmových mistrovstvích si žákovské družstvo vybojovalo konečné 8. místo. Mistrovství ČR družstev dorostu se tentokráte náš klub nezúčastnil.

5. místo si vybojovalo naše extraligové družstvo, které tak navázalo na výborné výsledky z posledních let. Pro družstvo, které se do roku 2018 převážně spoléhalo na své odchovance nebo hráče u nás trénující, je to skvělá vizitka.

Našim nejlepším se dařilo i na vrcholných mezinárodních turnajích.

Na únorovém mistrovství Evropy družstev mužů a družstev žen reprezentovali Českou republiku Ondřej Král a Sabina Milová. Ženský tým skončil na třetím místě ve skupině a do bojů o medaile nezasáhl. Mužskému týmu se dařilo o mnoho více. Po dvou výhrách 5-0 nad Portugalskem a Itálií a porážkou 1-4 s Polskem postoupilo naše družstvo mezi osm nejlepších týmů Evropy. Historické čtvrtfinále prohrálo naše družstvo po skvělých výkonech v jednotlivých zápasech s Německem 1-3. 5. místo je jedním z největších úspěchů v dějinách našeho badmintonu. Ondra Král odehrál za tým celkem 5 zápasů a 3 z toho vyhrál! Trenérem obou týmů byl na turnaji náš Pavel Florián.

V září 2018 si Tomáš Švejda vybojoval s týme ČR skvělé 5. místo na mistrovství Evropy juniorů družstev, které se hrálo v Estonsku. Tomáš za tým odehrál 8 zápasů, z toho 4 vyhrál!  V jednotlivcích si Tomáš vybojoval 33. místo v mixu a 17. místo ve čtyřhře. Hlavním trenérem juniorského týmu byl náš Pavel Florián.

Na konci září odcestovala Hanka Milisová na své druhé mistrovství Evropy veteránů, na kterém odehrála celkem 8 zápasů, ze kterých jich vyhrála šest a vybojovala si tak bronzovou medaili ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře. Na ME se dařilo i odchovankyni našeho klubu Marcele Exl (Hrubešové), která si vybojovala broz ve dvouhře.

V prosinci se v Polském městě Sobótka odehrála kvalifikace Mistrovství Evropy smíšených družstev 2019, ve které se představili v družstvu České republiky Jaromír Janáček a Tomáš Švejda. Oba hráči byli nominováni jako jedničky v pánské čtyřhře. Český tým se ve třech hracích dnech postupně utkal s domácí reprezentací, které podlehl 2-3. Ve druhém utkání porazili pozdější vítěze této kvalifikační skupiny Španělsko 3-2 a ve třetím utkání si poradila Česká republika hladce s Litvou 5-0. Ve skupině to nakonec bylo 2. místo (jen o horší skóre vyhraných a prohraných zápasů) a do dalších bojů Česká republika nepostoupila. Premiéra se našim klukům ale podařila. Tým vedl Pavel Florián.

Nakonec přičtěme k výrazných výsledkům prvenství Mirka Janáčka s Tomášem Švejdou v Litvě a Bulharsko, třetí místa na Slovensku, Chorvatsku a v Turecku. Na světě jim v současné době patří 86. místo! Mirek Janáček se Sabinou si vybojovali stříbro v Chorvatsku a Ondřej Král si ve dvouhře vybojoval stříbro v Řecku a bronz v Chorvatsku.

ZDE najdete soubory s medailovým pořadím na MČR 2018.

Radek Votava, předseda našeho klubu a hlavní trenér, ke skvělým výsledkům hráčů a hráček dodává: "Opět se nám podařilo se ziskem 5 medailí prosadit v přední části hodnocení. 5 vybojovaných medailí určitě potěší každého z nás a hráčům a jejich trenérům za ně musím od srdce poblahopřát. Na kdyby se nehraje. Ale případná účast Tomáše Švejdy na MČR U17 a U19 by náš klub určitě posunula o mnoho výše. Tomáš od nás dostal mimořádně volnou ruku, aby měl s Mirkem Janáčkem klid v kvalifikačních bojích o evropské hry, které se budou hrát v červnu v Bělorusku! Naši hráči se stále prosazují na krajské i celostátní úrovni a ti nejlepší startují na vrcholných turnajích v Evropě i ve světě. To je již několik desítek let prostě fakt. Zda tomu bude třeba za 5 let, se teprve uvidí. Ono to vše vypadá jednoduše, ale jednoduché to rozhodně není. Doba je složitá. Klub je ale na takové úrovni, že našim hráčům vytváří opravdu skvělé podmínky. Ti ale mají často spousty zájmů, na většinu těžkých věcí spíše omluvu / výmluvu, než jít přímo na věc, překonat překážku a posunout se dál. To je prostě fakt a někdy to je hodně smutné až demotivující. Opravdu je daleko složitější přimět mladé lidi vystoupit z „konfortní zóny" a dělat sport naplno. Zda v budoucnu budou nástupci Hanky, Mirka, Tomáše a dalších desítek opravdu výjimečných hráčů a hráček v historii našeho klubu, ukáže čas. Já věřím, že ano! To vše nejde ale dělat bez sponzorů v čele s městem Český Krumlov. Díky němu a mnoha našich sponzorů a partnerů máme velice dobré podmínky pro výchovu badmintonistů a zároveň mladých aktivních lidí. Děkuji moc všem našim trenérům v čele s Jirkou Frendlem, Ivem Černý, Petrem Jurným a Zdeňkem Puffrem, všem dalším pomocníkům z řad našich hráčů a hráček. Vy všichni máte velký podíl na skvělých výsledcích. Toto by měl vnímat každý hráč! Naši sponzoři a trenéři pracují opravdu moc dobře a díky tomu mají možnost uspět i naši hráči. Ale musejí pracovat také tak dobře a intenzivně. Přál bych si, aby toto vnímal i každý hráč a nebral servis a možnosti, který jim klub nabízí, automaticky. Výsledky jsou určitě důležitou součástí naší činnosti, přece jenom jde o sport. A já jsem opravdu rád, že mohu touto cestou všem našim hráčům a hráčkám pogratulovat a zároveň poděkovat k tomu, že jsou součástí tohoto všeho. Těm nejúspěšnějším moc děkuji za vzornou reprezentaci na vrcholných akcích a šíření naší společné práce. Blahopřeji i Sokolu České Budějovice a tréninkové skupině okolo trenéra Romana Janoštíka. Jeho nejlepší hráči a naši nejúspěšnější tvoří tréninkovou skupinu, které se společně 2-3 x v týdnu setkává na tréninku. I to je cesta k lepším výsledkům".

Mistrovské soutěže družstev 2018

Extraliga družstev dospělých: 5. místo - SK Badminton Český Krumlov (Hana Milisová, Sabina Milová, Bára Hadáčková, Jaromír Janáček, Ondřej Král, Jiří Král, Tomáš Švejda)

MČR družstev žáků 2018: 8. místo - SK Badminton Český Krumlov (Jaroslav Jelínek, Robin Tancer, Patrik Fuciman, Kristián Kuzdas, Bára Kortusová a Kateřina Hudečková)